Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Výsledky a fotogalerie z loutkářské a dětské divadelní přehlídky

Výsledky a fotogalerie z loutkářské a dětské divadelní přehlídky

 
Středisko amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK, s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové
 
Dětská scéna
 
loutkářská a dětská divadelní přehlídka
12. - 15. dubna 2013 , Hradec Králové, Divadlo Drak
postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.
 
Dětská scéna výsledky foto 4
 
Počet představení: 18 + 1 nesoutěžní, pro Dětskou scénu hodnocených 13, pro Loutkářskou Chrudim 11
Počet účastníků: 209
Lektorský sbor: Blanka Šefrnová, Adéla Herbsová, Tomáš Volkmer, Tomáš Machek, Filip Huml
 
 
Výsledky
 
Lektorský sbor
na celostátní přehlídku Dětská scéna nominoval
 
Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Jan Werich: LAKOMÁ BARKA                                                                  
Dramatizace a úprava: Lenka Jechová a Jarka Holasová         
Režie: Jarka Holasová
 
doporučil v pořadí
 
1.
Zmrzlí vrabci, ZUŠ Střezina, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla                           
Ilja Hurník: MUZIKANTSKÉ POHÁDKY
Režie: Eva Černíková a kol.    
2.
Skorojo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
H. Ch. Andersen: CÍSAŘOVY NOVÉ ŠATY                                              
Dramatizace, úprava a režie: Jarka Holasová a soubor
3.
Miss Blechy Jaroměř
JAK TO BÝVÁ V POHÁDKÁCH                                                              
Soubor s použitím motivů z pohádky M. Mašatové Tři pohádky o jednom drakovi
Režie:   Jana Dvořáčková
 
Dětská scéna výsledky foto
 
na celostátní přehlídku Loutkářská chrudim nominoval
 
Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Jan Werich: LAKOMÁ BARKA                                                                  
Dramatizace a úprava: Lenka Jechová a Jarka Holasová         
Režie: Jarka Holasová
 
doporučil v pořadí
 
1.
Traumatizovaní tygříci, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř    
TYGR THOMASE TRACYHO, inspirováno novelou Williama Saroyana Tracyho tygr
Režie: Jarka Holasová a soubor
2.
STEMIL, ZUŠ Střezina, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové
Jiří Polehňa, inspirace J. Kainar: UBU. UBU? UBU!                            
Dramatizace, úprava a režie: Jiří Polehňa
3.
Skorojo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
H. Ch. Andersen: CÍSAŘOVY NOVÉ ŠATY                                              
Dramatizace, úprava a režie: Jarka Holasová a soubor
4.
LD Maminy Jaroměř
Jana Dvořáčková: AŇUŠKA A MARFUŠKA                                             
Režie:   Soubor
 
Doporučená pořadí nejsou pro programové rady Dětské scény a Loutkářské Chrudimi závazná.
 
Dětská scéna výsledky foto 2
 
Lektorský sbor dále udělil ceny:
 
- souboru EMBETE, ZUŠ Střezina Hradec Králové za zvládnutí základů práce s loutkou v inscenaci VLCI A PRASÁTKA
 
- Míše Šedivé za netradiční začátky s dětským divadlem
 
- souboru Zmrzlí vrabci, ZUŠ Střezina Hradec Králové za citlivou interpretaci Hurníkových Muzikantských pohádek
 
- Evě Černíkové a kolektivu za režii a scénografii Hurníkových Muzikantských pohádek
 
- dětskému souboru ZUŠ Česká Lípa za první zdařilé krůčky v dětském divadle
 
- Vítu Rozsívalovi za ztvárnění krále Ubu v inscenaci UBU. UBU? UBU!     
 
- Jiřímu Polehňovi za loutky k inscenacím VLCI A PRASÁTKA a UBU. UBU? UBU!
 
- souboru Pufry, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za tvořivou interpretaci poesie v inscenaci U ČERNÉHO KOCOURA
 
- souboru Traumatizovaní tygříci, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř za inscenaci TYGR THOMASE TRACYHO
 
- Loutkovému divadlu Maminy Jaroměř za výpravu k inscenaci AŇUŠKA A MARFUŠKA
 
- Janě Dvořáčkové za loutkoherecký výkon v inscenaci AŇUŠKA A MARFUŠKA
 
- DLS Blechy Jaroměř za humorné ztvárnění autorské předlohy ŠLY ŽÍŽALY K MOŘI
 
- Miss Blechy Jaroměř za spontánní interpretaci předlohy Milady Mašatové v inscenaci JAK TO BÝVÁ V POHÁDKÁCH      
 
- Lukáši Pavlovi za autorskou hudbu k inscenaci …A KLIDNÝ BUDE CANTERVILLE   
 
- souboru Skorojo, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř za stylově vytříbenou práci s maňásky v inscenaci CÍSAŘOVY NOVÉ ŠATY
 
- souboru Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř za interpretaci Werichova textu v inscenaci LAKOMÁ BARKA
 
- Jarce Holasové za režii inscenace LAKOMÁ BARKA
 
- souboru Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem za pěkné zvládnutí pohádky O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
 
- Studiu Šrámkova domu v Sobotce za herecký projev v inscenaci NEVHODNÁ POHÁDKA
 
- Evě Kaprálové za hledání výtvarné podoby a stylu v inscenaci AFRICKÉ POHÁDKY      
 
- Studiu Šrámkova domu v Sobotce za pohybové ztvárnění inscenace JAK BYL NAPSÁN PRVNÍ DOPIS  
 
Dětská scéna výsledky foto 3 
 
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové