Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > DIVadelní SEtkání 2018

DIVadelní SEtkání 2018

Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK
s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR

Jičín_foto-207. – 8. dubna 2018, Divadlo Drak, Hradec Králové

Postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.

 

Lektorský sbor:
Jakub Hulák – odborný pracovník Nipos-Artama
Nina Malíková – teatroložka a pedagožka
Jiřina Vacková – pedagožka DAMU, Katedra alternativního a loutkového divadla

 

Dětské soubory – DS

Loutkové soubory – LOU

 

Sobota 7. dubna 2018

10:00-10:20      
jeviště hlavní scény
LOU / Čtyřlístek, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
J. Žáček, M. Černík, J. Dědeček, lidové texty: Rýmovačky
režie: Romana Hlubučková

10:35-10:50       
jeviště hlavní scény
LOU / ZIP, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
soubor: Polštářky se Zipem       
režie: Romana Hlubučková

11:00-11:20       
studiová scéna Labyrint
LOU / Mikrle, Jaroměř
Tkadleček: Hádka milence s Neštěstím
anonymní dílo staročeského písemnictví z počátku 15. století
režie: Jarka Holasová a Kateřina Prášilová
 
11:50-12:25       
jeviště hlavní scény
DS / 5. ročník LDO, ZUŠ Střezina, Hradec Králové
Jiřina Krtičková, Ráchel Duchková: Koralína
Na motivy stejnojmenné knihy Neila Gaimana a filmu Henryho Selicka „Koralína a svět za tajemnými dveřmi“.
režie: Jiřina Krtičková

13:15-15:15 rozborový seminář & program pro děti      

180323_audi015815:20-15:40       
jeviště hlavní scény
LOU / Blechy, Jaroměř 
Jana Dvořáčková a soubor: Jak to bývá u medvědů              
režie: Jana Dvořáčková

16:00-16:20
studiová scéna Labyrint
DS / Studio Šrámkova domu v Sobotce
Cornelia Funkeová: Čekání na paní učitelku Godotovou
režie: Lada Blažejová
 
16:30-17:10       
jeviště hlavní scény
LOU / Maminy, Jaroměř
Jana Dvořáčková, Starý zákon: Noe, Jonáš a ti druzí                    
režie: Jana Dvořáčková
17:20-17:40       
studiová scéna Labyrint
DS / Studio Šrámkova domu v Sobotce
Jordan Dimitrov Radičkov: My vrabčáci
režie: Lada Blažejová
 
18:45-19:15       
studiová scéna Labyrint
LOU / JakKdo, Jaroměř
Barbora Maksymovová: Asi jsme špatně odbočili…
inspirováno povídkou Raye Bradburyho – Kosa
režie: Jarka Holasová a Barbora Maksymovová
*představení je pro děti 12+

20:00-21:30 rozborový seminář & program pro děti, které ještě nešly spát

180323_audi0105Neděle 8. dubna 2018

10:00-10:30       
studiová scéna Labyrint
DS / Dramatický kroužek při Umělecké akademii ZŠ Hovorčovice
Pavel Šrut, Emanuel Frynta: Óda na lelky            
režie: Martina Delišová
 
10:40-11:15       
jeviště hlavní scény
DS / Barevné knoflíky (5. ročník LDO), ZUŠ Třebechovice pod Orebem
Jiřina Krtičková: Jak se malá Mette chtěla stát královnou           
podle stejnojmenné televizní pohádky Jarmily Turnovské
režie: Jiřina Krtičková

 

 

11:25-11:50       
studiová scéna Labyrint
LOU / Je to tajný! ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
podle E. Petišky: Daidalos
režie: Jarka Holasová

12:00-12:25
jeviště hlavní scény
DS / Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín
Geoffrey Chaucer, Richard Koníř, Pavel Horák: Povídka canterbuská      
režie: Richard Koníř, Pavel Horák            
     

13:10-14:30 rozborový seminář & program pro děti      

DSC0017514:40-15:05       
studiová scéna Labyrint
LOU / Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Jarka Holasová a soubor: Dej!
podle K. J. Erbena Otesánek
režie: Jarka Holasová a soubor

15:15-15:40
jeviště hlavní scény
LOU / Rozcuchaní vrabčáci (6. ročník a I. ročník LDO), ZUŠ Třebechovice pod Orebem 
Černý den na Tolštejně, aneb veselé krveprolévání tamtéž
režie: Jiřina Krtičková

 

15:50-16:15       
studiová scéna Labyrint
LOU / Desgirafes, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Desgirafes: Lepardessus
inspirováno J. Prévert: Žirafí opera
režie: Jarka Holasová

17:00-18:00 vyhlášení výsledků, rozborový seminář, program pro děti

 

 

 

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové