ČERVENÝ KOSTELEC 2020

Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla

20.– 23. února 2020, Divadlo J. K. Tyla Červený Kostelec

Datum uzávěrky přihlášek:       30. října 2019

Ukončení výběru inscenací:      30. listopadu 2019

Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost.
Přehlídka zahrnuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

  1. a) soubory, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, a soubory, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů;
  2. b) soubory využívající různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie;
  3. c) soubory hudebního divadla.

Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze jedné krajské přehlídky, která je programově postupovou pro Divadelní Piknik Volyně.

POZOR!!! Z jednání programové rady bude vyloučena inscenace, která se v roce 2019 zúčastní dvou a více krajských přehlídek s postupem na jakoukoli celostátní přehlídku. Pokud se soubor v předchozím roce účastnil např. krajské postupové přehlídky na Šrámkův Písek, může se účastnit jedné krajské přehlídky s postupem na DPV. 

Odborná porota krajské soutěže má právo nominace a doporučení neomezeného počtu inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky. Postupové krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla vrcholí celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla, která je koncipována jako soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.
Odborná porota krajské soutěže má rovněž právo doporučení inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky inscenací her pro děti a mládež Popelka Rakovník.
Odborná porota má možnost udělit další kolektivní i individuální ocenění.
Letos spouštíme nově online přihlášky. Jsou jednodušší na vyplnění a lépe se s nimi pracuje. Od pondělí 7. října je najdete na našem novém webu: www.impulshk.cz.

Online přihláška

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.