postupová přehlídka České vize Červený Kostelec

S ohledem na probíhající pandemii jsme se rozhodli, že krajské přehlídky proběhnou v roce 2021 v distanční formě.

Termín Celostátní přehlídky filmové tvorby České vize připadl na 17. – 20. června 2021. Odehraje se v Ústí nad Orlicí v prostorách Roškotova divadla a kreativního prostoru Malá scéna.

Kde můžete obdržet nominaci pro Celostátní přehlídku?

Postupové přehlídky Českých vizí: Tachov (10.4. 2021), Praha (10.4. 2021),  Svitavy (23.4. 2021), Červený Kostelec (24.4. 2021), Kroměříž (24.4. 2021) Zruč nad Sázavou (30.4. – 1.5. 2021).

Celostátní přehlídka filmové tvorby České vize zastřešuje a rozvíjí dění v oborech filmové výchovy, studentského, nezávislého a amatérského filmu. České vize usilují o podporu tzv. neprofesionálního filmu ve všech jeho oblastech. Chceme vytvořit prostor pro rozvoj mladých talentů, abychom směřovali jejich pozornost k výrazovým prostředkům filmového umění. Budujeme prostředí pro výměnu zkušeností napříč generacemi. České vize jsou platformou, na které mohou autoři krátkých filmů konfrontovat svá díla s diváky i odbornými porotami. Krom projekcí krátkých filmů je podstatnou částí přehlídky odborný program sestávající z rozborových seminářů, dílen, workshopů a masterclass. Z filmů uvedených v každém ročníku je sestavována kolekce reprezentující Českou republiku na mezinárodní přehlídce amatérského filmu UNICA.

Přihláška na české vize a propozice
přihlášení je možné do 20.4. 2021

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.