Kresba a malba pro začátečníky 2. běh (skupina 2)

V kurzu si projdeme klasické techniky kresby a malby. Naučíme se pracovat s tužkou, perem, rudkou, uhlem v kresbě. Temperou, akvarelem a akrylem v malbě. Hlavně se ale budeme snažit skrze jednotlivé techniky najít vlastní osobitou cestu, povzbudit naši kreativitu a mít radost a uspokojení z tvorby.

Termín: 4. února – 9. června 2020
každé sudé úterý od 17:30 do 20:00 hod.

Cena: 1.100,-Kč (celkem za 10 lekcí)

Předprodej akce

Základní témata:
Kompozice
– výtvarná řeč obrazu (vedení linií, prostorová hloubka, účinky barev, rytmus, barevný akcent)
Kresba a kresebné nástroje (tužka, pero, rudka, uhel – modelace světlem a stínem)
– jednoduchá zátiší, detaily běžných věcí
Akvarel (v kombinaci s kresbou, samostatně, jeho zákonitosti, možnosti a úskalí)
– krajina, přírodní formy
Tempera a akryl (míchání barev, valérová malba, malba v kontrastech, účinky barev, vztah předmět -pozadí)
– figura, architektura

Každá technika by měla být hlavně prostředkem k sebevyjádření. Cílem není být dokonalým mistrem v technice, ale člověkem, který dokáže skrze výtvarné umění komunikovat, baví ho nad tvorbou uvažovat, hledat a nalézat originální řešení.

Lektor:
Bc. Hana Paulusová
Vystudovala pedagogiku volného času se zaměřením na výtvarnou výchovu na VOŠ pedagogické v Litomyšli. Poté absolvovala na Univerzitě Hradec Králové bakalářský obor Textilní tvorba. Pracovala v obchodě s výtvarnými potřebami, ve školství. Učila výtvarné obory na ZUŠ v Chlumci nad Cidlinou a ZUŠ Střezina v Hradci Králové. V současné době studuje magisterský obor Výtvarná výchova pro ZUŠ a SŠ. Tvorba je pro ní nezbytná a přirozená. Když to není kresba nebo malba, tvoří na zahradě nebo u šicího stroje. Vrací se opět ke klasickým technikám a přistupuje k nim s novými nápady a velkým nadšením. Své práce vystavovala v rámci kolektivních výstav v Praze, na zámku Kynžvart, ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové a na ZUŠ Střezina.

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.