NEBE NAD VELKÝM MĚSTEM

KDE: Bazalka na třídě K.H. Máchy,  Hradec Králové
KDY: 1. – 30. srpna 2020
Otevřeno:  PO – PÁ  9.00 – 15.00 hodin

NEBE NAD VELKÝM MĚSTEM: fotografie
Eva Stanovská, Dřenice
Eva Stanovská žije ve Dřenicích na Par­dubicku. Fotografie je jejím velkým ko­níčkem. Členka pardubických fotoklubů ALFA a FOPA, absolventka Hradecké fotogra­fické konzervatoře. Má za sebou výstavy kolektivní i individuální. Ráda cestuje po Česku i v zahraničí, řada jejich fotografických souborů vzniká při poznávání neznámých míst.

O souboru nebe nad velkým městem New York je jako nekosená louka. Míchají se zde domy nejrůznějších stylů a charakterů, je jich moc, tlačí se jeden na druhý, derou se vzhůru, aby zachytily pro sebe alespoň kousek světla. Výš a ještě výš. Právě tak jako květiny na louce. Mám ráda louky pro svou pestrost. Líbí se mi New York.

Mám ráda fotografii a fotografování, rušná města, zářivé barvy i trochu me­lancholie, štítové zdi, mlžné nebe, spadané listí, temné mraky, kocoury, vlaky, posezení s počítačem nad obrázky, fotovýpravy s kamarády, horký čaj, lehkou dávku kýče, čekání na dobré světlo, nadšené fotografy i dobré lidi a spoustu dalších věcí, co patří k životu. Zkrátka mě baví svět … Děkuji, že se na něj díváte se mnou.

Eva Stanovská

 

 

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.