DÍLNA TVŮRČÍHO PSANÍ S EMILEM HAKLEM Termín přesunut na květen/červen!

DÍLNA TVŮRČÍHO PSANÍ S EMILEM HAKLEM

 TERMÍN V KVĚTNU A ČERVNU, BUDE UPŘESNĚNO. SETKÁNÍ PROBĚHNOU PREZENČNĚ.

Cena:  3.600,-Kč – platba níže (možnost rozložení na dvě platby: v tomto případě nás kontaktujte na vzdelavani@impulshk.cz)

„Doba je nesnadná, ale pro adepty literatury svým způsobem ideální – lepší podmínky pro psaní (samozřejmě při průběžném řešení existenčních problémů) si snad ani nelze přát.  Také nebydlím sám, ale desktop v komůrce a špunty do uší mi nebrání pokračovat v psaní románu. Samozřejmě – jakmile to situace dovolí, setkejme se tváří v tvář. Přece jenom živé čtení a živé reakce na ně nám žádný mikrofon s kamerou nenahradí.  S přáním zdraví a klidné mysli.“
Emil Hakl

Cílem pravidelných setkání pod vedením českého spisovatele Emila Hakla je seznámit studenty se základními řemeslnými prvky kreativního psaní a zároveň pracovat s jedinečností každého z nich.
Jednotlivé části dílny budou děleny do tematických okruhů, které budou prokládány stručným výkladem teorie tvůrčího psaní a hlavně pravidelnými kreativními cvičeními.

Body, kterým se budou účastníci důkladně věnovat, jsou:
1) rozšiřování slovní zásoby, práce se zaznamenaným materiálem pomocí pravidelných osobních zápisků
2) stavba textu (základní stavební kameny textu – expozice, dramatický oblouk, cit pro téma, pro pointu,…)
3) důkladná práce s jazykem (pěstování citu pro přímou řeč figur, pro vnější i vnitřní dialog, případně pro skupinové jazyky jako je argot, slang, hantýrka; vše zpětně provázáno s bodem 2)
4) příběh (co je jeho podstatou, jaké má zákonitosti, co vůbec činí příběh příběhem – procvičování v praxi i teoretické demonstrace téhož)
5) prezentace textů účastníků dílny tak, aby studenti měli možnost nenásilně korigovat přednes svých textů, případně kriticky reagovat na práce svých kolegů

  • Hlavním úkolem studentů semináře bude postupně pracovat na souvislejším uceleném textu (nejlépe povídky či novely, vítána je též poezie, písňové texty, novinářské aktivity všeho druhu – sloupky, online rozhovory, vše podle tematického zaměření konkrétního studenta).
  • Text bude průběžně konzultován, aby bylo možno jej dovést do co nejdokonalejší podoby.
  • Lektor se bude každému z účastníků a jejich textům individuálně věnovat.

Emil Hakl
Jeden z našich nejoceňovanějších a nejpřekládanějších současných autorů, jeho prózy vyšly v angličtině, holandštině, švédštině, italštině, norštině či němčině. Držitel několika literárních ocenění, mimo jiné i dvou Magnesií Liter a Ceny Josefa Škvoreckého.

Výběr z vydaných knih:
Konec světa, 2001 – povídky, O rodičích a dětech, 2002 – novela oceněná cenou Magnesia Litera, O létajících objektech, 2004 – povídky, Let čarodějnice, 2008 – román, Pravidla směšného chování,  2010 –novela, Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut), 2010 – přepracované vydání staršího románu, Skutečná událost, 2013 – román, Hovězí kostky, 2014 – povídky, Umina verze, 2016 – román, Výsek, 2018 – výběr z časopiseckých sloupků.

Podle novely O rodičích a dětech natočil režisér Vladimír Michálek stejnojmenný film (2008).

 

 

Přihláška a platba

Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Organizace / Spolek / Soubor

 

Organizace / Firma / Jméno
Ulice
Město
PSČ
IČ *
DIČ *
Kurzovné zaplatím *
Cena celkem
3600 Kč
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů!
Musíte souhlasit s obchodními podmínkami!

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.