Scénografie, scénický objekt a světlo

Základy scénografie a divadelního svícení pro amatérské divadelní nadšence. Scénografie a light-design. Scénografie, scénický objekt, světlo! Myšlenka versus materiál! Vertikalita a pohyb! Světlo jako součást scénografie!

Jak ovlivňuje scénografie divadelní svícení? A naopak jak využít scénické osvětlení k funkční scénografii?

Náš workshop se zaměří na uchopení divadelního prostoru s přihlédnutím ke kombinaci všech podstatných složek divadelní scénografie. Tedy: celková scénografická architektura, použité materiály a jejich vlastnosti a možnosti (výhody/nevýhody) při použití scénického osvětlení.

Workshop bude probíhat v královehradeckém divadle Drak a povede ho zkušený scénograf Kamil Bělohlávek, držitel Ceny Divadelní kritiky za rok 2017, který má za sebou mnoho úspěšných představení v Čechách i v zahraničí. Vyzkoušíte si zde všechny základní druhy divadelních reflektorů a jejich vlastnosti, dále se budeme zabývat prostorem a jeho kompozicí, osáhate si spoustu materiálů používaných pro divadelní scénografii a v neposlední řadě zažijete teoretické i praktické míchání barev, jejich tónů a psychologického vlivu na diváka s přihlédnutím na historický vývoj divadelní scénografie od starověku až po současnost…

Lektor: MgA. Kamil Bělohlávek
výtvarník a scénograf, tvoří pro mnohá divadla v Česku i v zahraničí, v současnosti nejvíce pro divadlo DRAK, divadlo Alfa, Naivní divadlo, divadlo Minor. Vystudoval scénografii na katedře scénografie DAMU v Praze. Držitel Ceny divadelní kritiky za scénografii z roku 2017.
Klikněte na obrázek pro videopozvánku.


Více informací
2.–3. listopadu 2019, So–Ne: 9.00–17.00 hod.
Divadlo Drak, Hlavní scéna, Hradec Králové
Cena: 1600 Kč, pro členy VSVD zdarma.
Předprodej akce

Pro účastníky:
-kdo chce, může předem zaslat konkrétní text nebo část textu (konkrétní dramatickou situaci) – pokud někdo ze zúčastněných řeší konkrétní představení
-přivést si alespoň jednu baterku (svítilnu)

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.