Video art v Galerii za Galerií

V rámci 11. ročníku filmového festivalu CinemaOpen, který se přesouvá do online prostoru, můžete navštívit projekci video artu v naší Galerii za Galerií (Tomkova ulice, zadní vchod Galerie moderního umění).

Projekci mohou případní kolemjdoucí zhlédnout přímo zulice. V pátek od 16 h do 20 h, v sobotu a neděli ji bude možné zhlédnout od 10 do 19 h.

Uvidíte:
Chapadlo
Adaptace básnické vize z rukopisu Ondřeje Macla o nočních směnách v chráněném bydlení. Motiv chobotnice v textu odkazuje ke ztracenému bratrovi, „omotaném trny hadiček“, „nositeli života neslučitelného s lidským životem“. Událost ztráty v rodině vede vypravěče k práci s lidmi s mentálním onemocněním, až se nakonec sám stane nemocným. Snímek vznikl na popud varšavského festivalu Spoke’N’Word 2020.

Miluji svoji babičku víc než mladé dívky
Hravá adaptace úryvků ze stejnojmenné knižní koláže o vztahu s babičkou, zpestřená rytmem slovenského tanga a zasazená do kulis bájného Vyšehradu. Knížka Ondřeje Macla obdržela Cenu Jiřího Ortena 2018 a autor byl letos pozván na festival Spoke’N’Word do Varšavy, kam nakonec neodjel, nicméně díky ochotě a nasazení režiséra Ondřeje Martince za sebe poslal video.

 

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.