výstava SETKÁNÍ

Výstava bude od 1. – 30. 6. 2021 na Eliščině nábřeží 626, Infocentrum
Otevírací doba: Po–Pá 9 – 18, So – Ne – Svátky: 9–12.30 a 13–16.
Autor: Ivo Gil, Renáta Molová, Jan Odehnal, Michaela Poláčková, Dagmar Skořepová, Pavel Soušek, Václav Staněk, Kateřina Šušlíková a Petr Ulrich

skupina HFK taxi
Skupina individuí rotujících na různých trajektoriích a v odlišných vzdálenostech od Hradecké fotografické konzervatoře vedené ikonami československé fotografie, jakými bezesporu jsou Josef Ptáček a Ivo Gil. HFK Taxi, autoři s rozdílnými názory na svět, nesmiřitelní rivalové v oblastech barvy a kontrastu. Stříbrobijci i digitalisté, staromilci i progresivisté, vše v jednom a ač by se v takové skupině dal očekávat i fyzický střet, lidé k sobě veskrze laskaví a chápající… Nuže zaposlouchejme se do jejich tónů a jsme-li vnímaví, spíše než nesourodou kakofonii uslyšíme společnou melodii v dobře zvládnutých sólech pod dnes již vzdálenou taktovkou dvou výše zmíněných dirigentů…

k výstavě:
Setkání, setkání, tak obyčejná věc …
Překocená dřevěná židle. Vrstvy všelijakých barev se na mnoha místech zvolna odlupují, letité opěradlo z ohýbaného dřeva zve k pohodlnému spočinutí. Má v sobě kód pro obyčejné chvíle u kuchyňského stolu.
Červené křesílko, do kterého se dá bez obav zapadnout i přes unavené pružiny sedáku. Tmavý dýhovaný stolek vonící mnoha tahy hadrem napuštěným Diavou. Na stolku ateliérová fotografie svátečně nastrojených lidí před malovaným pozadím. Tou začneme.
Zvedám židli. V ten okamžik se z předsíně ozve zvonek.

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.