Základy svícení ve fotostudiu Kurz již naplněn! V případě vašeho zájmu se obracejte na Janu Neugebauerovou viz e-mail: foto@impulshk.cz. Další termín bude vyhlášen.

Základy svícení ve fotostudiu

Termín: 3. 8. 2021, 17-20 hodin
Lektor: Jan Novák

KURZ JIŽ NAPLNĚN! V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU SE OBRACEJTE NA JANU NEUGEBAUEROVOU VIZ E-MAIL: foto@impulshk.cz     DALŠÍ TERMÍN BUDE VYHLÁŠEN.

 

Obsah kurzu
Představení světel a příslušenství, které se v ateliéru nachází
Co je to za světla
K čemu jsou vhodná
Jak se ovládají

Základní chápání světla
Tvrdé světlo a jak ho vytvořit
Měkké světlo a jak ho vytvořit
Základní zásady svícení
Nastavení fotoaparátu při LED / blesku
Čemu se vyvarovat
Ukázka na modelce

Praktické zkoušení focení se všemi světly
Je třeba s sebou mít fotoaparát
Dotazy na lektora více než vítány (např. jak mohu svítit portrét, Jak se vyvaruji „tomuto“, Jak udělat obrysy těla, Jak komunikovat s modelkou)

Lektor
Jan Novák (*1993) – fotograf, lektor fotografie, studiový specialista FOMEI, autor článků a videí o fotografii. Ačkoli se profesně věnuje fotografii velmi obecně od portrétu po produktovou fotografii, nejvíce se věnuje focení portrétu, glamour, aktu a sportovní fotografii. Fotit začal v roce 2009 a profesně se tomu začal věnovat v roce 2015. Neustále se rád vzdělává a získává nové informace, aby je mohl předávat dál. Dále vypomáhá se svícením projektů například pro Red Bull, kde získává nové a nové zkušenosti.

www.instagram.com/jn.portraits

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.