Galerie moderního umění v Hradci Králové
galerie malba umění Hradec Králové

Galerie moderního umění v Hradci Králové

Adresa: Galerie moderního umění v Hradci Králové, Velké náměstí 139/140, 500 03 Hradec Králové
Kdy: sobota a neděle, 13.-14. 6. 2020, 10-18h
Program: Ve dnech 13. a 14. 6. budou mít návštěvníci poslední možnost ke zhlédnutí aktuální expozice Galerie Vladimíra Preclíka nazvané Blíž k fantazii než k realitě. Návštěvníci se také mohou těšit na výstavy Matyáše Chocholy Dějiny lidstva a Petry Malinové Z úcty k hlíně ve 4. patře galerie a na instalaci Dalibora Bači Za kulisou umístěnou ve foyer galerie.

Po oba dva dny je vstup do galerie zdarma.

13. 6. od 10 do 12 hod. Obrazárna | Malinová krajina – výtvarná dílna pro děti 6 – 10 let s dobrovolným doprovodem rodičů. Tvůrčí inspirací Obrazárny je vždy jedno vybrané dílo z galerie, a to ze stálé expozice nebo z aktuální výstavy.  Nejprve se s dílem seznámíme, povíme si něco o okolnostech jeho vzniku a jeho tvůrci a pak už se přesuneme tvořit především do výtvarného ateliéru. Tam už nebude nic bránit naší tvorbě, která bude podpořena pestrou škálou výtvarného materiálu. Tentokrát bude tvoření zaměřené na trochu jinou krajinu, než jsme zvyklí z obrazů. Obrazárna plná experimentů se strukturální malbou. Hmotou pro malování může být leccos. Kapacita 8 dětí + rodič, nutná předchozí rezervace u Mgr. Heleny Šestákové, edukace@galeriehk.cz, 727 806 971. Vstup zdarma.

Galerie moderního umění v Hradci Králové sídlí v historickém centru města v pozdně secesní budově. Stálá expozice ze sbírek galerie sleduje vývoj českého moderního umění od přelomu 19. a 20. století až po tvorbu současných umělců. Od roku 2008 má galerie ve své správě další dva soubory uměleckých děl – sbírku Galerie Vladimíra Preclíka a Křížovou cestu – cyklus sochařských děl přístupný ve volné přírodě nedaleko od Kuksu.

Důležité informace

Galerie moderního umění v Hradci Králové

sobota a neděle 10-18h

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.