MAS Krkonoše – regionální značka KRKONOŠE originální produkt
galerie multifunkční prostor řemesla Trutnov

MAS Krkonoše – regionální značka KRKONOŠE originální produkt

Adresa: Informační centrum v Lánově
Kdy: sobota a neděle 12. a 13.6. (10-12 a 13-16 hodin)
Program: Nabízíme prostory pro kreativní dílnu a výstavu v budově Informačního centra v Lánově (knihovna, infocentrum, prostory MAS Krkonoše). Zajistíme ukázky tvorby našich řemeslníků z turistického regionu Krkonoš (Mistr cechu českomoravských uměleckých dráteníků, paličkovaná a háčkovaná krajka, originální textilní tvorba, vinuté perly, smaltování, skleněná bižuterie, keramika, foukané perličkové ozdoby, dřevěné plastiky, šperky, skleněné dekorace a mozaika – www.regionalni-znacky.cz/krkonose).

Videa o držitelích regionální značky zde: https://www.maskrkonose.cz/krakonosova-stopa/videa

Regionální značka KRKONOŠE originální produkt® sdružuje řemeslníky, drobné živnostníky, zemědělce a podnikatele z turistického regionu Krkonoš (od Harrachova po Trutnov). Značka garantuje zejména místní původ výrobku a vazbu na region Krkonoš, ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. To vše ocení jak turisté, kteří si chtějí pořídit pravý a kvalitní suvenýr z Krkonoš, tak místní obyvatelé, kteří chtějí nákupem podpořit „svého” místního výrobce. Produkty regionální značky poznáte díky speciálnímu logu. Stylizovaný otisk prstu v logu vyjadřuje osobní přístup člověka – tvůrce, zanechání jeho řemeslných otisků na každém jednotlivém výrobku. Nepravidelná kontura otisku odkazuje na ruční práci a dlouholetou tradici a zesvětlené obloučky v horní části otisku Vám připomenou zamlžené barvy krkonošských vrcholků na obzoru.

Mezi nositele regionální značky patří např. zástupci českých sklářů, Mistra tradiční rukodělné výroby, Mistra Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků nebo jsou nositeli nehmotného kulturního dědictví ČR a UNESCA.

 

Důležité informace

MAS Krkonoše – regionální značka KRKONOŠE originální produkt

sobota 12.6. 10-12 a 13-16

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.