Cesta do Bratislavy pro inspiraci

Víte, že Erasmus se netýká jen vysokoškoláků? Systém výměnných pobytů a výměny zkušeností se praktikuje již běžně i v zaměstnání . Když jsme dostali možnost zapojit se a vycestovat do zahraničí, navázat spolupráci, či prohloubit stávající, neváhali jsme. Naší první cestovatelkou byla Jana Neugebauerová, která se u nás stará především o obor fotografie. Nebylo proto překvapením, když si zvolila za cíl své cesty občanské sdružení FOTOFO v Bratislavě.  Hlavním důvodem návštěvy bylo pozorování, konzultace pracovních postupů, kompetencí, mapování přípravy a realizace mezinárodního fotofestivalu Mesiac fotografie 2019, kterého je FOTOFO hlavním organizátorem.

Všechna setkání vedla k předání a obohacení zkušeností v oblasti fotografie, ať už se jednalo o vzdělávání na všech úrovních nebo pořádání výstav, či publikační činnost.  Poznatky, získané v rámci pobytu ji pomohou při zkvalitnění realizace našich fotografických aktivit. Zkušenosti kolegů ze Slovenska zúročí hlavně při pořádání trienále Salonu východočeské fotografie, vzdělávání v oblasti digitální fotografie a pořádání výstav.

Právě dokončujeme instalaci foto-film studia a tak ji zajímal i způsob pronájmu fotoateliéru v SEDMe. Rádi bychom nabízeli možnost pronájmu techniky i prostor
a zkušenosti od kolegů se hodí.

V neposlední řadě Jana navázala kontakt s mnoha profesionálními fotografy – potenciálními lektory tematických krátkodobých i dlouhodobých fotografických kurzů, které pravidelně pořádáme. A nemyslela jen na sebe! Domluvila exkurzi a návštěvu našich kurzistů v SEDMe v rámci jubilejního 30. ročníku Mesiaca fotografie v roce 2020!

Návštívila výstavu mezinárodního fotofestivalu Mesiaca fotografie, kam se jezdí pro inspiraci a získání přehledu o nejnovějších trendech ve fotografii nejen v Evropě, ale i ve světě. Setkala se s prof. Vladimírem Židlickým, fotografem světového významu (výstavy v Japonsku, USA, Kanadě…), který uvažuje o možnosti výstavy jeho fotografií v Hradci Králové.

Pětidenním pobytem ve sdružení  FOTOFO Jana prohloubila již dosavadní spolupráci s touto organizací a nabídla reciproční návštěvu pracovníkům
a spolupracovníkům FOTOFO u nás v Centru uměleckých aktivit.

Další naši cestovatelé se chystají za hranice až v roce 2020, tak se těšte na další reporty z cest. Fota z Janiny cesty

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.