Cinema Open

Kdy: 13.-14. listopadu 2020
Kde: Bio Central, Centrum uměleckých aktivit (v případě platnosti opatření i v tomto termínu proběhne aspoň část festivalu online)

Po 10 letech trvání dochází ke změně původního konceptu představovat krátké hrané filmy, případně se zaměřovat na čistě tzv. oblast nezávislého filmu. Aktuální situace nás nutí reagovat a přemýšlet o festivalu v širších souvislostech.V letošním „zlomovém“ ročníku začínáme s formátem tzv. filmového kempu, kde najdou své jak pedagogové základních, uměleckých a středních škol, tak začínající i již zkušenější filmaři.

POROTU v letošním roce ovládly ženy ve složení:
1) Alexandra Škampová, scénáristka a dramaturgyně, autorka prózy. Vystudovala scenaristiku na FAMU a od roku 2016 pracuje v ČT jako režisérka dne, tedy kordinátorka denního vysílání. 
2) Eva Toulová, česká režisérka, scenáristka, spisovatelka a malířka. Vstoupila ve známost především díky svým celovečerním filmům Šťastná, Camino na kolečkách a Jak se moří revizoři.
3) Tereza Štěpánková, česká režisérka a scenáristkaVystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně – obor filmová režie a scénáristika a Ionian University (Corfu, Řecko) – audiovizuální tvorba. 

FOTOGALERIE 2019

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.