Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Program loutkářské a dětské divadelní přehlídky

Program loutkářské a dětské divadelní přehlídky

Středisko amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové
 
Dětská scéna
 
Loutkářská a dětská divadelní přehlídka
12. – 14. dubna 2013, Hradec Králové, Divadlo Drak
postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.
 
Loutkařská dětská divadelní přehlídka motiv
 
pátek 12. dubna  -  jeviště hlavní scény
 
9.30 – 10.00
EMBETE  ZUŠ Střezina, Hradec Králové                                                       
soubor a J.Polehňa, inspirováno A. Mikulkou: VLCI A PRASÁTKA
Režie:  Jiří Polehňa
 
10.30 – 11.00
HEJAHEJ – Občanské besedy o.s. v Opatovicích nad Labem                          
Eduard Petiška: BYLO JEDNOU JEDNO DIVADLO
Dramatizace, úprava a režie: Michala Šedivá
 
11.15 – 11.45
Zmrzlí vrabci, ZUŠ Střezina, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla                              
Ilja Hurník: MUZIKANTSKÉ POHÁDKY
Režie: Eva Černíková a kol.     
 
12.00 – 13.00
ZUŠ Česká Lípa
motivy Boženy Němcové O BÍLÉM HADU    
na motivy J. Vladislava a K. J. Erbena JEDNA, DRUHÁ A …            
volně na motivy Jiřího Trnky ZAHRADA                     
Dramatizace, úprava a režie: Lenka Adamcová
 
14.00 – 14.35 studiová scéna Labyrint – nesoutěžní
 
Michal Drtina 
podle br. Grimmů: ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA                                                      
Dramatizace, úprava a režie: Michal Drtina
 
14.00 – 15.30 – rozborový seminář
 
16.00 – 16.40 -  jeviště hlavní scény
STEMIL - jeviště hlavní scény
Jiří Polehňa, inspirace J. Kainar: UBU. UBU? UBU!                            
Dramatizace, úprava a režie: Jiří Polehňa
 
17.30 – 18.05                                                   
Pufry, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
U ČERNÉHO KOCOURA
poezie J. Žáčka, M. Kratochvíla, J. Dědečka, P. Šruta, J. Hanzlíka, autorská tvorba       
Režie: Petra Hlubučková a Romana Hlubučková
 
18.30 - 19.15 studiová scéna Labyrint
Traumatizovaní tygříci, ZUŠ F. A. Šporka, studiová scéna Labyrint           
TYGR THOMASE TRACYHO, inspirováno novelou Williama Saroyana Tracyho tygr
Režie: Jarka Holasová a soubor
 
20.00 – 20.50 -  jeviště hlavní scény   
Divadlo Maso jede Hradec Králové                                                              
PROFESIONÁLOVÉ
na motivy rozhlasové hry Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy 
Dramatizace, úprava a režie apod.: Šárka Ziková                                           
 
21.30 – rozborový seminář
 
Loutkařská dětská divadelní přehlídka
 
sobota 13. dubna
 
10.00 – 11.00 -  jeviště hlavní scény
LD Maminy Jaroměř
Jana Dvořáčková: AŇUŠKA A MARFUŠKA                                             
Režie:   Soubor
 
DLS Blechy Jaroměř
Majda Horáková a Káťa Pavlistová: ŠLY ŽÍŽALY K MOŘI            
Úprava a režie: Jana Dvořáčková
 
Miss Blechy Jaroměř
JAK TO BÝVÁ V POHÁDKÁCH                                                              
Soubor s použitím motivů z pohádky M. Mašatové      Tři pohádky o jednom drakovi
Režie:   Jana Dvořáčková
 
13. 30  – 14.00 studiová scéna Labyrint
Překvapený štrúdl, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
O. Wilde: …A KLIDNÝ BUDE CANTERVILLE.                                       
Dramatizace, úprava apod.: Romana Hlubučková a kolektiv               
Režie: Romana Hlubučková
 
14. 30 – 15.20 studiová scéna Labyrint
Skorojo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
H. Ch. Andersen: CÍSAŘOVY NOVÉ ŠATY                                              
Dramatizace, úprava a režie: Jarka Holasová a soubor            
 
Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Jan Werich: LAKOMÁ BARKA                                                                  
Dramatizace a úprava: Lenka Jechová a Jarka Holasová         
Režie: Jarka Holasová
 
16.00 – rozborový seminář
 
neděle 14. dubna
 
10.00 – 11.30 – jeviště hlavní scény
 
Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem                                     
O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
lidová pohádka, scénář vznikl na základě veršů z dětského leporela, jehož autora neznáme
Režie: Jiřina Krtičková
 
Studio Šrámkova domu v Sobotce
Saki (Hector Hugh Munro): NEVHODNÁ POHÁDKA                               
Dramatizace, úprava a režie: Lada Blažejová
 
Třesky plesky, ZŠ a MŠ Prasek,                                                                     
Hausové - Nigérie, Vaiové – Libérie a Sierra Leone
AFRICKÉ POHÁDKY (O muži, ženě a obrovi, Kdo je větší přítel?)
Režie: Eva Kaprálová
 
Studio Šrámkova domu v Sobotce
Rudyard Kipling: JAK BYL NAPSÁN PRVNÍ DOPIS                                
Dramatizace, úprava a režie: Lada Blažejová
 
12. 00 – 12.35 studiová scéna Labyrint – nesoutěžní
Michal Drtina  - studiová scéna Labyrint
podle br. Grimmů: ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA                                                   
Dramatizace, úprava a režie: Michal Drtina
 
13.00 – rozborový seminář – závěr přehlídky
 
 
 
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové