Domovská stránka > Ostatní aktivity > Přednes a dramatická výchova > Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2015

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2015

 

Pořádají Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK, s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové.

 

10. – 12. dubna 2015, Divadlo Drak v Hradci Králové

postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna

 

Cíl: D – Dětská scéna, L – Loutkářská Chrudim

 

Pátek

15.00 – 16.00 jeviště hlavní scény

L JEMEMENTÉ, ZUŠ Střezina HK                                                

Jiří Polehňa a spol. - na motivy textu J. Kahouna: AU, MAMÍÍÍÍÍÍÍÍ  

Režie: Jiří Polehňa

 

D+L Embete ZUŠ Střezina Hradec Králové                                   

JENOVÉFA, KNĚŽNA Z BRABANTU

dle lidových textů

Dramatizace, úprava a režie: Jiří Polehňa

 

16.30 – 17.05 jeviště hlavní scény

L Edward a slečny, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                             

Edward Lear: BYL JEDEN DĚDEČEK ZA DVEŘMI

Dramatizace, úprava a režie: Jarka Holasová a soubor

 

17.30 rozborový seminář

 

Sobota

9.30 – 10.45 jeviště hlavní scény

L Klub loutkářů Úpice                                                                     

Jana Dvořáčková       

ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA

Dramatizace, úprava a režie: Radim Fryčka

 

 

L LD Maminy Jaroměř                                                                    

Jana Dvořáčková a Z. Zdražil

RYTÍŘ BRUMLA A MALIČKÁ VÍLA

Režie: J. Dvořáčková

 

11.00 – 11.20 studiová scéna Labyrint

D+L Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                    

K. J. Erben: O ŠMOLÍČKOVI                                                                                          

Úprava, dramatizace a režie: Jarka Holasová                                 

 

11.35 – 12.45 jeviště hlavní scény

D Dramatický soubor ZŠ Jičín Železnická                                     

Pavel Šrut: KUCHAŘ SAM A MOŘSKÉ PANNY

Dramatizace, úprava a režie: Richard Koníř a Pavel Horák

 

D Studio Šrámkova domu Sobotka

Karel Poláček: A JE NÁS PĚT                                                      

Dramatizace, úprava a režie: Lada Blažejová

 

Miss Blechy Jaroměř                                                                       

D+L Michal Friml: TŘI PRASÁTKA A VLK

Úprava a režie: Jana Dvořáčková

 

D+L DLS Blechy Jaroměř                                                               

Adam Zajíček a Danda Novotný: KTERAK KAŠPAR HVĚZDY SČÍTAL

Úprava a režie: Jana Dvořáčková    

 

14.00 – 14.30 studiová scéna Labyrint

L JakKdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                            

Jarka Holasová a soubor: „A LA COMÉDIA DELL´ARTE“

Režie: Jarka Holasová

 

14.45 – 15.00 jeviště hlavní scény

L LD Maminy Jaroměř                                                                    

J. Dvořáčková podle Kosmovy Kroniky české: VYVRAŽDĚNÍ VRŠOVCŮ

Režie: Jana Dvořáčková

 

15.15 – 15.40 studiová scéna Labyrint

D+L My, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                             

soubor a Jarka Holasová: HISTORIE?

Režie: Jarka Holasová

 

16.00 – 16.30 jeviště hlavní scény

D Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem              

kolektiv žáků LDO ZUŠ: NOČNÍ MŮRY

Režie: Jiřina Krtičková a kolektiv žáků LDO ZUŠ

 

17.00 rozborový seminář + dětské dílny

 

19.00 – 21.00 Divadlo Drak – Komenský: Labyrint světa a ráj srdce

- pro účastníky přehlídky, kteří si včas rezervovali vstupenky + veřejnost

 

21.15 rozborový seminář

 

Neděle

10.00 - 10.45  jeviště hlavní scény

L Loutkové divadlo „Martínek“,  Libáň                                         

Jaroslav Dvorský: SKÁKAVÁ PRINCEZNA

Dramatizace, úprava a režie:  František Grossman

 

11.00 – 12.15 Labyrint

D+L Za dveřmi, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                 

Saki: NEVHODNÁ POHÁDKA?

Dramatizace, úprava a režie: Romana Hlubučková

 

D+L Tak jo!, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                      

Pavel Šrut: JAK SE JANEK VYDAL ZA ŠTĚSTÍM

Dramatizace, úprava a režie: Romana Hlubučková

 

D+L Zip, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                            

podle J. Trnky            : KOUZELNÁ ZAHRADA

Dramatizace, úprava a režie: Romana Hlubučková

 

12.30- 13.00  jeviště hlavní scény

D Barevné knoflíky, ZUŠ Třebechovice pod Orebem                    

Otfried Preussler: MALÁ ČARODĚJNICE

Režie: Jiřina Krtičková

 

13.30 dětské dílny

 

14.00 rozborový seminář + závěr přehlídky (předpoklad v 15.30 -  16 hodin).

           

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové