Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2015

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2015

 

10. – 12. dubna 2015, Hradec Králové, Divadlo Drak

postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.

 

Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové.

 

Cíl: D – Dětská scéna, L – Loutkářská Chrudim

 

Lektorský sbor:

Nina Malíková, teatroložka a pedagožka, šéfredaktorka časopisu Loutkář

Anna Hrnečková, divadelní lektorka, pedagožka

Jakub Hulák, odborný pracovník Nipos-Artama

Tomáš Jarkovský, dramaturg divadla Drak

Petr Hašek, umělecký vedoucí Geisslers Hofcomoedianten a umělecký šéf Malého divadla Jihočeského divadla v Českých Budějovicích

Kamil Bělohlávek, scénograf

Počet představení celkem 19,

směřujících na LCH 15, na DS 12

 

Lektorský svor udělil ceny:

 

Souboru Edward a slečny, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř za inspirativní kolektivní souhru v inscenaci  BYL JEDEN DĚDEČEK ZA DVEŘMI

 

Klubu loutkářů Úpice za hereckou a loutkohereckou práci v inscenaci ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA

 

Loutkovému divadlu Maminy Jaroměř za inscenaci RYTÍŘ BRUMLA A MALIČKÁ VÍLA

 

Souboru Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř za inspirativní zpracování známé předlohy v inscenaci    

 O ŠMOLÍČKOVI         

 

Dramatickému kroužku ZŠ Železnická, Jičín za inscenaci KUCHAŘ SAM A MOŘSKÉ PANNY

 

Adamu Zajíčkovi a Dandovi Novotnému za autorství inscenace KTERAK KAŠPAR HVĚZDY SČÍTAL

 

Souboru JakKdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř za výtvarné zpracování inscenace

„A LA COMÉDIA DELL´ARTE“

 

Loutkovému divadlu Maminy Jaroměř za inscenaci VYVRAŽDĚNÍ VRŠOVCŮ

 

Souboru Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem za inscenaci NOČNÍ MŮRY

 

Souboru Tak jo!, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za miniinscenaci JAK SE JANEK VYDAL ZA ŠTĚSTÍM

 

Postup na Loutkářskou Chrudim:

 

Přímý postup:

LD Maminy Jaroměř                                                            

J. Dvořáčková podle Kosmovy Kroniky české: VYVRAŽDĚNÍ VRŠOVCŮ

Režie: Jana Dvořáčková

 

Doporučení:

LD Maminy Jaroměř                                                            

Jana Dvořáčková a Z. Zdražil

RYTÍŘ BRUMLA A MALIČKÁ VÍLA

 

Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                              

K. J. Erben: O ŠMOLÍČKOVI                                                                                     

Úprava, dramatizace a režie: Jarka Holasová

 

Tak jo!, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                    

Pavel Šrut: JAK SE JANEK VYDAL ZA ŠTĚSTÍM

Dramatizace, úprava a režie: Romana Hlubučková

 

Postup na Dětskou scénu:

 

Přímý postup:

Dramatický soubor ZŠ Jičín Železnická                                           

Pavel Šrut: KUCHAŘ SAM A MOŘSKÉ PANNY

Dramatizace, úprava a režie: Richard Koníř a Pavel Horák

 

Doporučení:

Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem                   

kolektiv žáků LDO ZUŠ: NOČNÍ MŮRY

Režie: Jiřina Krtičková a kolektiv žáků LDO ZUŠ

 

Tak jo!, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                    

Pavel Šrut: JAK SE JANEK VYDAL ZA ŠTĚSTÍM

Dramatizace, úprava a režie: Romana Hlubučková

 

 

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové