Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > Atmosféra divadelního festivalu

Atmosféra divadelního festivalu

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ V KNIHOVNĚ MĚSTA HRADCE KRÁLOVÉ

 2. - 30. ČERVNA 2015ADF 1

 

Vystavené fotografie vznikly na fotografickém workshopu s názvem „Atmosféra divadelního festivalu“ v roce 2014, pořádané u příležitosti XX. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a XV. ročníku Open Air programu v Hradci Králové.

 

Workshopy vedené doc. MgA. Josefem Ptáčkem, pořádá každoročně Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit a Volné sdružení východočeských fotografů Hradec Králové

 

V roce 2014v červnu byl workshop součástí festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové Open Air program, aneb ulice plné komediantů již podeváté. Atmosféra od 21. do 30. června je každoročně v Hradci Králové neopakovatelná a tolik lidí v ulicích nenajdete po zbylých 355 dní v roce.

 

Atmosféra, to je přesně to slovo, které bylo inspirací k myšlence zachytit atmosféru divadelního festivalu na fotografický papír. Impuls Hradec Králové oslovil fotografy – amatéry, aby se vydali se svými kamerami do ulic a zachytili kýžené slovo.

 

A tak se v roce 2006 poprvé sešla skupina fotografů, která se slovo atmosféra snažila v hledáčku najít, zachytit, uloupit a následně představit divákům na výstavách, které připravujeme vždy v následujícím roce v rámci konání Festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air programu. Mezi autory, kteří se každoročně pohybují mezi divadelníky s fotoaparáty na krku a posléze představují své fotografie na výstavách, jsou jak velmi zkušení fotografové, tak i úplní začátečníci. Každoročně se perou se světlem i tmou, pohybem a mimikou, s dětským divákem i tančícími posluchači rockových koncertů.  Sami se na výstavách můžete přesvědčit, že se vždy perou statečně a jak nejlépe umí.

 

Praktická fotografická dílna „Atmosféra divadelního festivalu“ proběhla v roce 2015 již po desáté. Vlastně se fotografové postupně stali tradiční a každoroční nedílnou součástí Open air programu a Mezinárodního festivaluDivadlo evropských regionů Hradec Králové.

 ADF 3

Vystavují:ADF 2

Petr Beran, Chrudim

Petr Bezděk, Trutnov

Jiří Cvrkal, Hradec Králové

Monika Ficková, Hradec Králové

Kamil Klembara, Hradec Králové

Jana Morávková, Hradec Králové

Tomáš Saidl, Hradec Králové

Petr Soukeník, Hradec Králové

Eva Stanovská, Dřenice

František Stráník, Kolín

David Šimůnek, Černilov

Dita Valachová, Horní Ředice

Marcela Zuchová, Třebechovice

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové