Domovská stránka > Výtvarno > Den otevřených ateliérů 2015

Den otevřených ateliérů 2015

 

Letošní 3. ročník otevřených ateliérů se konal v sobotu 13. června od 9 do 17 hodin. Počasí akci tentokrát popřálo až moc, bylo slunečno a teploty se vyšplhaly k 32 stupňům. V Hradci Králové se k akci připojily dvě nové malířky – Ivana Šlitrová a Marie Smolej, které společně prezentovaly svou tvorbu v Kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na Slezském Předměstí, kde se zažil název na Rožberku. Tento nápad se ukázal být šťastným, neboť lidé to vítali jako zajímavé oživení a přišli se podívat i ti, kteří běžně kostel nenavštěvují. Myslím, že otevřené ateliéry na Rožberku proběhly k oboustranné spokojenosti.Rožberk XI

 

Dílna Zdeňka Krejzy ve Svinarech byla po ránu sice prázdná, zato instalace kovářských výrobků na zahradě byla úžasná a čekala na své návštěvníky. Ti se během dne dostavili, hlavně výletující cyklisté, adresa kováře je totiž na cyklistické trase, přesto jich nebylo tolik, kolik si autor představoval a kolik by odpovídalo vynaloženému úsilí.

 

Prvně se v letošním roce připojila Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích, která zpřístupnila malířské i sochařské ateliéry, přízemí a 1. patro, zahradu, Masarykovou galerii, novou sochu připravovanou do Kostnice a také nové moderní technologie.

 

Manželé Olga a Milan Pejřimovští v Mladých Bukách vítali návštěvníky od rána a vzhledem k velkému horku měli napuštěný i bazén. Kdo chtěl, mohl se vykoupat. Artefakty byly rozprostřené po celé zahradě, vzrostlé stromy poskytovaly příjemný stín a osvěžující bylo i šumění přilehlé říčky. U Pejřimovských je vždy krásně, mile a přátelsky a návštěva jejich zahrady rozhodně stojí za to.

 M. Pejřimovský IV

Prostor před Společenským centrem UFFO byl již podruhé zázemím pro členy Spolku podkrkonošských výtvarníků, které i v letošním roce vedl fotograf Ctibor Košťál. V loňském roce vyfotografoval okolo 150 návštěvníků, jejichž fotografie tentokrát byly pře Uffem vystaveny. Kdo přišel znovu a našel se na fotografii, dostal ji na památku. Trutnovští výtvarníci mají vždy nějaký nápad, jak akci oživit a zatraktivnit. I letos byly ateliéry v Trutnově báječné i přes veliké vedro a umělci statečně vydrželi až do konce, tvořili, bavili se a užívali si přítomnosti milovníků výtvarného umění.

 DOA-CK13

V Bastionu IV v Josefově měli také dobrý nápad. Otevřené ateliéry spojili s odpolední vernisáží společné výstavy v Galerii Prachárna. Společně vystavovali Markéta Škopková, Vojtěch Jirásko a Bára Smékalová. V galerii i v ateliéru sochaře Petra Nováka byl příjemný chládek a návštěvníci dostali i občerstvení. I tuto akci považuji za velmi vydařenou.

 

Letošního ročníku DOA se zúčastnilo 57 výtvarníků a návštěvnost byla přibližně stejná jako v loňském roce, tedy okolo 1000 návštěvníků.Více než pět míst se za den dá stihnout jen stěží, pokud se chce člověk chvíli zdržet, takže další hodnocení a postřehy již nechám na samotných výtvarnících:

 

Ahoj,

posílám snímky z DOA 2015 z ateliéru v Kuksu. Dorazilo tak 13 -15 lidí.Ateliér Kuks X

Zdravíme, Mirek, Lucka a holčiny, Kuks

 

Dobrý den, 

v sobotu u nás byla jedna rodina. Finišujeme s galerií před vernisáží, tak byly trochu polní podmínky, snad to ti lidé tak i vzali. Fotky ze soboty bohužel žádné nemáme. Pozdravy panu Plockovi vyřídím, děkuju.

S pozdravem Michaela Bednářová, Potštejn

 

Dobrý den,

celková účast 21 dospělých a 3 děti, všichni zhlédli školu, přízemí a 1. patro, zahradu, ateliéry Mgr. Valkouna (sochařský), MgA. Jezberové, Ph.D. (malířský), Masarykovou galerii, připravovanou sochu do Kostnice, dostali informace o nových technologiích.

Mgr. Iva Mádlová, sochařská škola Hořice (SPŠKS)

 

Ahoj Jarko,

u nás byl letos oproti loňsku poměrně klid. Dopoledne přijela Blanka, houslařka, tak jsme se vzájemně vyzpovídali. Odpoledne pak dorazili manželé z Třebechovic. Byli taky nadšení z Josefova. Bylo to příjemné popovídání, protože pán se zajímá o řezbařinu a paní zase zaujaly naše herní panely. Ještě říkali, že pošlou rodiče, ti byli také někde na objížďce ateliérů, ale už nedorazili, nestihli to. Jak jsem pochopila, pán i paní s partou kamarádů jsou nadšení amatéři a rádi se účastní různých kurzů a dílen. Když jsem sondovala, jak na akci přišli, tak jim to doporučila maminka z Dobrušky. V Třebechovicích jsem dala letáky na 3 místa, ale z Třebechovic nikdo nepřijel. Mám pár fotek, tak je stáhnu a pošlu. Neboj, nehroutíme se, že návštěvnost byla malá. Prožili jsme den v klidu a pohodě s dětmi na zahrádce, s dobrým jídlem a pitím.

Měj se moc hezky, Martina, Polánky nad DědinouMarkovi, Polánky III

 

Ahoj Jarko, 

v sobotu ráno přijeli 2 cyklisti s dítětem,  pak moji známí, jedna mně neznámá paní, pak spolužačka ze školy, a odpoledne lidé z Třebechovic, co jsem je osobně zval (paní má u betlému zmrzlinu). A ještě naše sousedky, 2 staré dámy a jeden soused z konce ulice. Dohromady asi 9 lidí. Nejsem asi na strategickém místě a návštěvnost je slabá. Škoda, když člověk dělá ty přípravy, i propagaci jsem dělal intenzivně... Po letošním ročníku uvažuji o tom, že se raději příští rok i já někam zajedu podívat, třeba právě do Josefova. Blanka něco nafotila, dodatečně pošlu. Chvíli před koncem akce, právě jsme byli v dílně, spustil se vítr a liják. Naštěstí jsme vše stačili uklidit.

Tak zatím a hezký den.  Zdeněk Krejza, Svinary.

 

Dobrý den, Jarko,

my jsme letos otevřené ateliéry  skloubili s vernisáží. Bylo to již druhé setkání, popravdě jsme čekali více návštěvníků z řad našich známých, jako napoprvé, ale dost lidí návštěvu k nám vzdalo, i přes včasné rozeslání pozvánek... Zřejmě to bylo kvůli počasí, lidé čekali silný vítr a bouřky, ale každý, kdo vešel do prachárny, tak si liboval, jak je tam příjemně. Možná také  navštěvovali jiné ateliéry a nedá se to vše stíhat v jeden den.  Ale dopoledne ještě před vernisáží se přišlo podívat docela dost lidí. Odpoledne a večer v komorní sestavě to bylo také fajn, kdo se chtěl podívat do dílny, tak tam s ním Vojta zašel. Fotky snad brzy přijdou od Vojtovy mamky, doufám, že nějaké vyšly, na focení je tam dost šero.

S pozdravem Bára Smékalová, Josefov.

 

Dobrý den paní Vydarená,

sobota byla výborná, napočítala jsem přes 20 lidí. Byla to podnětná setkání, se skutečným zájmem. Maruška Smolej fotila, určitě se Vám ozve a foto pošle. Ta akce je moc dobrá a Rožberk byl v tom - svým místem a zaměřením, výjimečný. Tolik jen v rychlosti, díky za přizvání do "ateliérů", pěkně zdravím.

Ivana Šlitrová, Hradec Králové.Rožberk X

 

Dobré odpoledne,

fotky bohužel nemám, u nás byla pouze jedna paní asi v půl páté odpoledne, toť vše. Ale vzhledem k tomu, že manžel má nohu v sádře a já nalomené žebro, tak to ani moc nevadilo.

Přeji hezké dny a na fotky jsem zvědavá, Lucie Staňková, Hradec Králové.

 

Dobrý den, paní Vydarená,
posílám fotky ze soboty. Bylo to velmi příjemné, lidé přicházeli a bylo milé si s nimi povídat o své tvorbě,  o životě... V příloze posílám pár fotek. Doufám, že jste si sobotu také užila.

Krásný zbytek dne, Marie Smolej, Hradec Králové.

 Rožberk VII

Dobrý den, 

den se velmi vydařil, šťastné bylo spojení se dnem otevřených zahrad, které si pochvalovaly i lektorky jako spojení umění a krásy přírody. Přišlo kolem třiceti až čtyřiceti lidí a přijeli i z Prahy, Olomouce a od Hradce Králové. Fota Vám posílám přes úschovnu, ale nijak jsem je netřídila. Tak to prosím prosejte.

S pozdravem Veronika Tymelová, Nový Hrádek.

 

Dobrý den, paní Vydarená,

letošní ateliéry na faře v Sudslavě se nám vydařily dobře, účast byla sice průměrná, zato se k nám přijelo podívat několik pamětníků z dob, kdy fara ještě sloužila svému původnímu účelu a žili zde faráři, kteří konali ve svém okolí bohulibé skutky. Myslím si, že i nám se toto částečně daří také prostřednictvím  otevřených ateliérů a historickou budovu tak naplňujeme pozitivní energií, kulturou a uměním. Doufám, že se nám bude dařit i nadále lákat návštěvníky na malované divadelní kulisy a příští rok se u nás shledáme třeba osobně.

S pozdravem Tomáš Zaplatílek, SudslavaTomáš Zaplatílek IV

P.S. Fotografie z ateliérů pošlu v průběhu týdne.

 

Dobrý den, paní Jaroslavo,

posílám pár záběrů z DOA u nás na rančíku. Den se vydařil, byli jsme rádi, že jste nás navštívili a prožili jsme s vámi zajímavé a milé posezení.  Den pokračoval a návštěvníci přicházeli po obědě. Tentokrát je asi odradilo velké vedro, konstatovali to i kolegové u UFFA a přišlo jich méně. Ale snad důležitější je chuť přijít než množství. Večer nás nezahnal ani déšť a poseděli jsme s kytarami. Lidé se zapisovali do knihy, ale co jsem to přestala hlídat, někteří mi unikli bez podpisu. Odhadem si myslím, že nás mohlo navštívit v průběhu dne asi padesát.

Mějte se fajn a těšíme se na další setkání.

Olga a Milan Pejřimovští, Mladé Buky.

 M. Pejřimovský III

Dobrý den,

u nás vše v pohodě, ale nefotili jsme. Zato nás navštívila paní redaktorka z Českého rozhlasu Hradec Králové a i když to byla přepadovka, tak jsme si o akci  velmi pěkně popovídali. Jméno paní redaktorky nevím,  ale byla to sympatická dlouhovlasá blondýnka s vlasy do ohonu.

Zdravím z hor a děkujeme, Honza Šeda, Deštné v O. h.

 

Dobrý večer,

bylo to prima, přišlo asi 45lidí, ale důležité je, že se zvyšuje počet lidí, kteří přijdou sami od sebe a to je dobré. Postupně to lidi registrují jako červnovou akci.

Přeji krásné dny, Zdeněk Farský, Náchod.

 

Hezký večer,           

sobota dopadla výborně jako každý rok.  Dopoledne to bylo slabší ale po poledni už to bylo lepší. Účast kolem padesáti lidí.  Počasí taky pěkný, škoda že vám to nevyšlo, snad příště. Posílám pár fotek,   mějte se moc krásně a nezbývá než se těšit na další ročník.

Roland Hantl, Mladé Buky.Roland Hantl

 

Milá paní Vydarená,

děkuji za email. Já jsem tento rok brala trošku jako zahřívací kolo. Příjemně jsme poseděli s mými dlouholetými známými a snad bude i nějaká fotografie od nich. Příští rok bych se na akci chtěla ještě trochu lépe připravit a možná ještě něco vymyslet. Bylo mi potěšením se k Vaší akci připojit, moc děkuji za přizvání a určitě se s Vámi moc ráda uvidím, jste srdečně zvána. 

Moc Vás zdravím, Věra Hörstová, Nová Paka.

 

Dobrý den,

přišlo pár lidí z vesnice, ale ti vědí, že mohou přijít kdykoliv. Bylo ovšem hrozné horko, pak bouřka, zbylo mně i přichystané občerstvení. Jsem tu fakt mimo trasu. Láká mě příští rok  někam raději vyrazit a podívat se, co dělají ostatní výtvarníci. Nebojte, nejsem z toho smutná, ani trochu, však já maluji pro radost a když to někoho potěší, beru to jako bonus. Jsem moc ráda, že jste si to užila a trošinku Vám závidím, že jste se pokochala uměním  a těším se na nějaké fotky. Nějaké pošlu i já, ale jak říkám, účast byla malá. Nejdéle tu byl kronikář obce, kál se, že poprvé, toho tu uvěznila bouřka a nemohl utéct. Takže budu asi v kronice obce a to je pro mě "náplavu" čest. Děkuji za pozvání k akci a uvidím, co mi dál život přinese. Teď se klaním kráse své zahrady, kvetou růže, začínají kvést lilie a hortenzie a ty byly loni mou pýchou. To je můj druhý svět - zahrada. Kdybyste měla chuť, jste vždy vítaná, samozřejmě s přáteli, rodinou…

Krásné letní dny Vám přeji Helena Pořízková z Kratonoh.

 

Dobrý den,

ještě jednou se omlouvám, že jsem nebyl osobně přítomen. Návštěvnost byla letos minimální a i když jsem nabídnul, že bych v případě zájmu byl ochoten přijmout návštěvníky v jiný termín osobně, nikdo neprojevil zájem. Posílám fotografie, které zachytil můj kamarád fotograf Jaroslav Benda. 

S přáním krásného dne, Robert Fürbacher, TrutnovRobert Furbacher, Trutnov

 

Dobrý den,

zdravím, nikdo cizí nedorazil, přišlo 5lidí ze sousedství, bylo to hezké. Bohužel se mi ten den rozbil notebook, když jsem vyřizovala maily o úmrtí naší kolegyně malířky ze spolku. Pár fotek mám, ale neumím to stáhnout do tabletu, ze kterého Vám píšu, musím počkat na opravený nebo nový notebook. Děkuji za přijetí do spolku, alespoň se někdo také stará o mě a ne naopak.

Zdraví Vás Eva Šinkmanová, Nová Paka.

 

Ahoj Jarko,

akce se zdařila, užili jsme si ji. Přišli hlavně pacienti paní doktorky Bryčkové a naše stabilní parta, která se schází a tvoří pravidelně. Potom pár mých kolegyň z nového zaměstnání a dva lidé, kteří se to dozvěděli přes Impuls. Fotky dodám, až je stáhnu.

Měj se hezky, Martina Jiroutová, Hořice.

 

Dobrý den,

mám z toho dobrý pocit, dopoledne chodili lidé na otevřené ateliéry, odpoledne už nevím, kdo přišel na ateliéry, kdo na vernisáž. Přišlo málo zvaných, ale celkově to bylo fajn. Fotila mamka, pošlu, až něco budu mít.

Zdraví Vojtěch Jirásko, Bastion IV Josefov.

 

Dobrý den,

DOA se vydařil perfektně, ani zima nebyla jako při minulém ročníku. Navštívilo nás zhruba 60 lidí. Jakmile budu mít fotografie, přepošlu Vám je. Příštího ročníku se nezúčastníme, musíme se nadechnout a vytvořit zcela novou kolekci k vystavení.

S Pozdravem Pavel Taclík, Rudník u Vrchlabí.Pavel Taclík III

 

Dobrý den,

děkuji, byl to velice příjemný den a přišlo asi sedm lidí. Všichni byli sympaťáci a neslo se to v humorném duchu. Bohužel selhala technika a tak nemám žádné foto. Ještě jednou moc děkuji za příležitost a těším se na další akce.

Hezké dny, David Vojtek, Třebechovice pod Orebem.

 

Dobrý den,

letos Vás musíme zklamat. U nás se nikdo nezastavil na návštěvu a prohlídku ateliéru. Jen v neděli volala paní, zda by si mohla ateliér prohlédnout, ale to jsme již byli na jiné akci a tak jsme museli odmítnout.

Pěkný den, Lenka Fahrnerová, Žižkovec Praskačka.

 

Dobrý den,

upřímně, byl bych raději na rybách. Dopoledne přišli čtyři lidé, odpoledne už nikdo. Fotky nemám, ale fotil nás Miloš Šálek z Trutnovinek. Jinak s těmi, co přišli, jsme povídali celé dopoledne a protože jsem se teď začal zabývat včelařením, tak jsem odpoledne využil na výrobu rámečků do úlů. 

Přeji hezký den, Roman Schroll, Trutnov.

 

Dobrý den, paní Vydarená,

letošní ateliéry dopadli opět výborně, až na veliké vedro. Ale i tak, bylo k nám počasí docela příznivé, úderem 17 hodiny začalo pršet.  Účast opět hojná, což nás potěšilo. Více Vám napíše Pavel Taclík. V příloze pro představu zasílám par foteček.

Mějte se hezky a děkujeme, Vladimír Taclík , Rudník.Vladimír Taclík VI

 

Také Vás pěkně zdravím, milá Jaroslavo,

proběhlo to v klidu. Podle očekáváni přišli 3 lidi. Byla to velice milá rodina z Kopidlna. A tak nevím, jak to hodnotit. Pro mne každý nový divák je přínos.

Váš Michail Ščigol, Železnice.

Michail Ščigol 2

 

Dobrý den, paní Vydarená,

akce proběhla dobře, obec pomohla s propagací (zapojen byl např. místní rozhlas, plakáty visely…). Návštěva byla snad kvůli počasí o trochu slabší (cca 40 lidí) než minule, ale za to se zde konala výtvarná dílna pro děti a také hudební dílna s lotyšskou folkloristkou, účastníků bylo dost. Večerní divadelní představení souboru Teď nádech a leť a  projekce filmu Konec písní završily příjemný, mírně hektický den.

Přikládám pár fotek a plakát na divadlo, přeji krásné léto,

Klára Lantová Šiková, Markoušovice.
Klára Šik Lantová III

 

 

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové