Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > Atmosféra divadelního festivalu, fotografie

Atmosféra divadelního festivalu, fotografie

4. - 29. srpna 2014, Knihovna města Hradec Králové, Wonkova 1262/1a, Hradec Králové.

Vystavené fotografie vznikly na fotografickém workshopu s názvem „Atmosféra divadelního festivalu“ v roce 2013, pořádané u příležitosti IXX. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a XIV. Ročníku Open Air programu v Hradci Králové.
 
Workshopy vedené doc. MgA. Josefem Ptáčkem, pořádá každoročně Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit a Volné sdružení východočeských fotografů Hradec Králové. V letošním roce v červnu byl workshop součástí festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové Open Air program, aneb ulice plné komediantů již poosmé. Atmosféra od 21. do 30. června je každoročně v Hradci Králové neopakovatelná a tolik lidí v ulicích nenajdete po zbylých 355 dní v roce.
 
Atmosféra, to je přesně to slovo, které bylo inspirací k myšlence zachytit atmosféru divadelního festivalu na fotografický papír. Impuls Hradec Králové oslovil fotografy – amatéry, aby se vydali se svými kamerami do ulic a zachytili kýžené slovo.
 
A tak se v roce 2006 poprvé sešla skupina fotografů, která se slovo atmosféra snažila v hledáčku najít, zachytit, uloupit a následně představit divákům na výstavách, které připravujeme vždy v následujícím roce v rámci konání Festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air programu.
 
Mezi autory, kteří se každoročně pohybují mezi divadelníky s fotoaparáty na krku a posléze představují své fotografie na výstavách, jsou jak velmi zkušení fotografové, tak i úplní začátečníci. Každoročně se perou se světlem i tmou, pohybem a mimikou, s dětským divákem i tančícími posluchači rockových koncertů. Sami se na výstavách můžete přesvědčit, že se vždy perou statečně a jak nejlépe umí.
 
Praktická fotografická dílna „Atmosféra divadelního festivalu“ letos proběhla již po deváté. Vlastně se postupně stala tradiční a každoroční nedílnou součástí Open air programu a Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů Hradec Králové.
 

Vystavují:

  • Jiří Cvrkal, Hradec Králové
  • Monika Ficková, Hradec Králové
  • Jiří Kamínek, Hradec Králové
  • Kamil Klembara, Hradec Králové
  • Iva Skalská, Hořice
  • Petr Soukeník, Hradec Králové
  • František Stráník, Praha
  • Marcela Zuchová, Třebechovice
ADF - Wonkova
ADF - Wonkova
ADF - Wonkova
ADF - Wonkova
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové