Červený Kostelec 2015

 

4. - 8. března 2015, Divadlo J. K. Tyla Červený Kostelec

Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla

Počet představení: 14, počet členů hrajících souborů: 260

Lektorský sbor: prof. Jan Císař (předseda), prof. František Laurin, doc. MgA. Jakub Korčák,

Mgr. Jaromír Vosecký, Mgr. Regina Szymiková, Bc. Michal Zahálka

 

Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko a Divadelní soubor NA TAHU při MKS Červený Kostelec a Volné sdružení východočeských divadelníků

za finančního přispění Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR

 

VÝSLEDKY

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně:

 

TRIARIUS, Česká Třebová                                                                            

Florian Zeller: TEN DRUHÝ

Úprava a režie: Josef Jan Kopecký

 

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně:

 

Divadlo A. Jiráska - Jednota divadelních ochotníků Úpice           

Jaromír Ptáček: KONEC DĚTÍ

Režie: Vladimír Hetflejš

 

Divadelní Klub Vrchlabí                                                                   

HOŘÍ, MÁ PANENKO

Režie: Václav Vondruška

 

Lektorský sbor udělil čestná uznání:

Mileně Langrové

za herecký výkon v roli Horácia v představení DS NA TAHU Červený Kostelec NEBE NA ZEMI

 

Nadě Eflerové

za herecký výkon v roli Scipia v představení DS NA TAHU Červený Kostelec NEBE NA ZEMI

 

Martinu Mišíkovi

za herecký výkon v roli Viktora Emanuela Champboisy a Boutona v představení DS KLICPERA Chlumec nad Cidlinou BROUK V HLAVĚ

 

Michalu Skalickému

za herecký výkon v roli Kamila Champboisy v představení DS KLICPERA Chlumec nad Cidlinou BROUK V HLAVĚ

 

 

Markétě Bohunkové

za herecký výkon v roli Alenky v představení DS NA TAHU Červený Kostelec

NOC NA KARLŠTEJNĚ

 

Petru Máslovi  za herecký výkon v roli Petra, krále cyperského v představení

DS NA TAHU Červený Kostelec NOC NA KARLŠTEJNĚ

 

Marcele Kollertové za návrh scény  a režii inscenace hry NOC NA KARLŠTEJNĚ

DS NA TAHU Červený Kostelec

 

Josefu Horáčkovi za herecký výkon v roli Richarda Willeyho v představení

DS Vrchlický Jaroměř PEKLO V HOTELU WESTMINSTER

 

Lence Němcové za herecký výkon v roli Pamely Willeyové v představení DS Vrchlický Jaroměř PEKLO V HOTELU WESTMINSTER

 

Evě Urbancové za režii inscenace hry PEKLO V HOTELU WESTMINSTER DS Vrchlický Jaroměř

 

Alexandru Gregarovi za scénografii k inscenaci hry A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN

DS ZDOBNIČAN Vamberk

 

Alexandru Gregarovi a Aleně Joachimsthalerové za režii inscenace hry

A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN DS ZDOBNIČAN Vamberk

 

Karlu Uhlířovi za herecký výkon v roli Sira Lawrence Wargrava v představení

DS ZDOBNIČAN Vamberk A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN

 

Jiřímu Proche, Jindřichu Bartošovi a Veronice Půlpánové za formování mladého souboru autorského divadla

 

Janu Fikejzovi za hudbu k inscenacím her VIŠŇOVÝ SAD Divadla Jesličky, Hradec Králové a TEN DRUHÝ  DS TRIARIUS, Česká Třebová                                     

 

Daniele Stránské za herecký a pěvecký výkon v představení KYTICE DS Hýbl Česká Třebová                        

Jiřímu Jirešovi za režii inscenace hry KYTICE DS Hýbl Česká Třebová      

 

Janě Tiché za herecký výkon v roli Jo v představení PUTOVÁNÍ S URNOU Divadla Exil Pardubice

 

Zdeňku Zelenému za herecký výkon v roli Viggo Bargmana v představení POPEL A PÁLENKA Náchodské divadelní scény

 

Monice Jelínkové za herecký výkon v roli Ester Mickelsonové v představení POPEL A PÁLENKA Náchodské divadelní scény

 

 

 

Lektorský sbor udělil ceny:

Janu Brožovi za herecký výkon v roli Karla v představení DS NA TAHU Červený Kostelec NOC NA KARLŠTEJNĚ

 

Lence Šrejberové za herecký výkon v inscenaci hry KONEC DĚTÍ Divadla A. Jiráska – Jednoty divadelních ochotníků, Úpice

 

Milanu Hrycíkovi za herecký výkon v roli George Pigdena v představení DS Vrchlický Jaroměř PEKLO V HOTELU WESTMINSTER

 

Marku Tomešovi za herecký a pěvecký výkon v představení KYTICE DS Hýbl Česká Třebová

 

Michaele Svobodové za herecký a pěvecký výkon v představení KYTICE DS Hýbl Česká Třebová

 

Zuzaně Kupkové za korepetici a herecký a pěvecký výkon v představení KYTICE DS Hýbl Česká Třebová

 

Divadlu Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové za pokus o osobitou interpretaci klasického textu A. P. Čechova VIŠŇOVÝ SAD

 

Tereze Vodochodské za herecký výkon v představení DS Triarius TEN DRUHÝ

 

Zdeňku Tesařovi za herecký výkon v představení DS Triarius TEN DRUHÝ

 

Josefu Janu Kopeckému za herecký výkon v představení DS Triarius TEN DRUHÝ

 

Josefu Janu Kopeckému za režii a scénografické řešení inscenace hry TEN DRUHÝ DS Triarius

 

Ludmile Šmídové za herecký výkon v roli Věry Malmgrenové v představení POPEL A PÁLENKA Náchodské divadelní scény

 

 

Lektorský sbor udělil ceny za inscenaci:

 

Divadlu A. Jiráska - Jednota divadelních ochotníků Úpice                      

za inscenaci hry Jaromíra Ptáčka KONEC DĚTÍ, režie Vladimír Hetflejš

- s přihlédnutím k apelativnosti představení

 

Divadelnímu klubu Vrchlabí

za specifickou poetiku lidového divadla v představení                                                   

HOŘÍ, MÁ PANENKO, režie Václav Vondruška

 

Divadelnímu souboru TRIARIUS, Česká Třebová                                      

za inscenaci hry Floriana Zellera TEN DRUHÝ

Úprava a režie: Josef Jan Kopecký

 

        

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové