Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Divadelní setkání 2016

Divadelní setkání 2016

 

15. – 17. dubna 2016 Divadlo Drak v Hradci Králové

 

Krajská přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů s postupem na celostátní přehlídku Dětská scéna Svitavy a krajská přehlídka loutkářských souborů s postupem na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim.

Pořádá Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK a s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradce Králové.

 

SOBOTA 16. DUBNA

 

Dětské soubory - DS

Loutkové soubory – L

 

10.00  – 10.45 STUDIOVÁ SCÉNA LABYRINT

DS-L Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                   

Karel Jaromír Erben: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Úprava a režie: Jarka Holasová

 

L Barunááá, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                      

Jarka Holasová a Barbora Maksymovová: PULCINELLA? PULCINELLA!

Dramatizace, úprava apod.: Jarka Holasová a Barbora Maksymovová 

Režie: Jarka Holasová

 

11.00 – 12.00 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

DS-L HeŠ! (Herecká Školička), ZUŠ Nový Bydžov                            

Václav Horyna: BÝD A ŽOV

Dramatizace, hudba a režie: Vladimír Beňo

 

DS-L Blechy Jaroměř                                                                                    

Josef Čapek: POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE                              

Dramatizace a režie: Jana Dvořáčková

 

12.15 – 12.45 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

DS-L Čtyřlístek, ZUŠ Chlumec n.C.                                                              

kolektiv: JAK PRINC HLEDAL PRINCEZNU

Úprava a režie: Romana Hlubučková

 

L Zip, ZUŠ Chlumec n.C.                                                                   

pověst v úpravě V. Horyny: JAN ZA CHRTA DÁN

Úprava a režie: Romana Hlubučková

 

13.30 - rozborový seminář + program pro děti

 

15.00 – 15.35 STUDIOVÁ SCÉNA LABYRINT

L Děvčátko a slečny, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř,                                        

Božena Němcová: O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH                                 

Dramatizace, úprava: Jarka Holasová                                

Režie: Jarka Holasová a soubor

 

15.45 – 16.10 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

DS  Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín                                   

Pavel Šrut:  MALÝ JOHN A KRVAVÝ KOLENO

Úprava a režie: Richard Koníř, Pavel Horák

 

16.30 – 17.10 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

L Maminy Jaroměř                                                                           

Jana Dvořáčková: JAK RÓZIČKA ŠTĚSTÍ NAŠLA                               

Režie: Jana Dvořáčková

 

17.30 - rozborový seminář + program pro děti

 

19.30 – 20.25 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

L ZUŠ Česká Lípa                                                                              

Lenka Adamcová: V ZAJETÍ STRACHU                                                         

Úprava: kolektiv, režie: Lenka Adamcová

 

20.45  – 21.15 STUDIOVÁ SCÉNA LABYRINT

L JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                          

podle různých inspiračních zdrojů Jarka Holasová a soubor       

KDES HOLUBIČKO, LÍTALA?

Dramatizace, úprava: Jarka Holasová, režie: Jarka Holasová a soubor

 

21.30 - rozborový seminář

 

NEDĚLE 17. DUBNA

 

10.00 – 11.00 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

DS KLOKAN (1. a 2. ročník LDO) ZUŠ Střezina, Hradec Králové     

Robin Král: ŠIMON CHCE BÝT KROTITELEM

Úprava a režie: Jiřina Krtičková

 

DS Studio Šrámkova domu Sobotka                                               

Václav Čtvrtek: SLABIKÁŘ PIRÁTŮM NIKDY NECHYBÍ

Úprava a režie: Lada Blažejová

 

DS Utržení ze řetězu (1. – 3. ročník LDO) ZUŠ, Třebechovice pod Orebem

Miloš Macourek: DRAČÍ HLAVA

Úprava a režie: Jiřina Krtičková

 

11.15 – 12.30 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

DSStudio Šrámkova domu                                                             

Lada Blažejová, Jan Trč a kolektiv:  SMRT NA PLÁTNĚ

Režie: Lada Blažejová, Jan Trč

 

DS Třesky plesky, ZŠ a MŠ Prasek                                                   

Podle Jiřího Žáčka upravila Eva Kaprálová 

O RYBÁŘOVI A STARÉ BOTĚ ANEB MALÁ RECYKLAČNÍ POHÁDKA

Režie: Eva Kaprálová

 

DS 3. ročník LDO ZUŠ Střezina, Hradec Králové                                         

Miloš Macourek: ŽIVOČICHOPIS

Režie: Jiřina Krtičková

 

13.15 - rozborový seminář + program pro děti

 

14.00 – 14.45 JEVIŠTĚ HLAVNÍ SCÉNY

L Divadlo HAD z.s. – Hradecké amatérské divadlo loutek                        

Alžběta Sálová:

DOBRODRUŽSTVÍ KOŤÁTKA MACÍČKA aneb Cesta za zlatou hlávkou      

Režie: Alžběta Sálová a kolektiv

 

15.30 - ROZBOROVÝ SEMINÁŘ + PROGRAM PRO DĚTI – ZÁVĚR PŘEHLÍDKY

 

VÝSLEDKY:

 

Lektorský sbor:

Nina Malíková, teatroložka a pedagožka

Anna Hrnečková, divadelní lektorka, pedagožka

Jakub Hulák, odborný pracovník Nipos-Artama

Tomáš Jarkovský, dramaturg divadla Drak

Kamil Bělohlávek, scénograf

Počet představení celkem 17,

směřujících na LCH 9, na DS 12

 

Lektorský sbor udělil ceny:

 Souboru Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř za kolektivní herecký výkon v inscenaci  DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

 Barboře Maksymovové za herecký výkon v inscenaci PULCINELLA? PULCINELLA!

 Souboru Čtyřlístek, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za autorské zpracování pohádkových motivů v inscenaci JAK PRINC HLEDAL PRINCEZNU

 Souboru Zip, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za výtvarné řešení inscenace JAN ZA CHRTA DÁN

 Dramatickému kroužku ZŠ Železnická, Jičín za interpretaci literární předlohy v inscenaci MALÝ JOHN A KRVAVÝ KOLENO

 Souboru JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř za inscenaci KDES HOLUBIČKO, LÍTALA?

 

Postup na Loutkářskou Chrudim:

 

Přímý postup:

JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                         

podle různých inspiračních zdrojů Jarka Holasová a soubor         

KDES HOLUBIČKO, LÍTALA?

Dramatizace, úprava: Jarka Holasová, režie: Jarka Holasová a soubor

 

Doporučení:

Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                         

Karel Jaromír Erben: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Úprava a režie: Jarka Holasová

 

Čtyřlístek, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                                                  

kolektiv: JAK PRINC HLEDAL PRINCEZNU

Úprava a režie: Romana Hlubučková

 

Zip, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                                                

pověst v úpravě V. Horyny: JAN ZA CHRTA DÁN

Úprava a režie: Romana Hlubučková

 

Postup na Dětskou scénu:

 

Doporučení:

Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                         

Karel Jaromír Erben: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Úprava a režie: Jarka Holasová

 

Čtyřlístek, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                                      

kolektiv: JAK PRINC HLEDAL PRINCEZNU

Úprava a režie: Romana Hlubučková

 

Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín                                      

Pavel Šrut:  MALÝ JOHN A KRVAVÝ KOLENO

Úprava a režie: Richard Koníř, Pavel Horák

 

 Zpracovala: N. Gregarová

 

 

 

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové