Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > DiverZant (Pardubice) - KRÁSA V ROZPADU, výstava fotografií

DiverZant (Pardubice) - KRÁSA V ROZPADU, výstava fotografií

1. – 31. srpna 2014, Informační centrum, Gočárova 1225, Hradec Králové

Druhou část výstavy můžete zhlédnout v  knihovně Jana Masaryka 605, Hradec Králové.
DiverZant
Fotografuji přes deset let a už je to nedílná součást mého života. Fotím vše zajímavé, nevšední, ale i tajemné a bizarní, právě jako opuštěné stavby a vše co v nich lze nalézt.
 
Užívám si tu atmosféru samoty, rozpadu, vůni zatuchliny a záhadné zvuky, ozvěny dávné minulosti, otisky lidí a jejich osudů, které zanechaly ve starých fabrikách, rozpadajících se nemocnicích, zapomenutých zámcích nebo opuštěných vojenských základnách.
 
V zakázaných zónách se snažím pořídit fotografie, které by o všem, co jsem viděl a cítil, vypovídaly a mohl bych se podělit o své zážitky s okolím.
 
Pohybuji se v komunitě urbexových nadšenců a snažím se řídit jejími nepsanými pravidly.
 
Touto výstavou se vám snažím přiblížit průzkum moderních ruin, neboli urbex (urban exploration), kterým se zabývá čím dál více dobrodruhů v Čechách.
 
Výstava je složená ze starších fotografií, které jsem již vystavoval, ale i z nových, které nebyly viděny v žádné výstavní síni ani na webu. Tyto fotografie jsou z Abcházie, ze země, která si prošla několika krvavými konflikty a skrývá obrovské množství opuštěných, krásných paláců a monumentálních staveb, které zarůstají tropickou vegetací.
 
Je to zajímavá země kde má návštěvník pocit, že se ocitl v opuštěném království.
DiverZant
DiverZant
DiverZant
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové