FEMAD Česká Třebová

PRVNÍ ČERVNOVÝ VÍKEND PATŘÍ V ČESKÉ TŘEBOVÉ NOVÉ DIVADELNÍ PŘEHLÍDCEDivadlo Exil-Domov můj

 

Na východě Čech se letos poprvé koná FEMAD. Jde o divadelní přehlídku amatérských souborů, které zůstaly před branami postupu do hlavního programu Divadelního pikniku Volyně, resp. Jiráskova Hronova. Celostátní kolo se koná v Poděbradech vždy v září, tomuto ústřednímu kolu ovšem předchází dvě kola „národní“: české kolo v České Třebové a moravsko-slezské kolo v Kroměříži.

 

FEMAD našel své útočiště v České Třebové. První ročník české části se letos koná první víkend v červnu. Přesněji od čtvrtka 1. 6. do neděle 4. 6. Celkem se představí na dvou scénách osm soutěžních inscenací. Jejich cílem je probojovat se na 46. ročník FEMADU v Poděbradech, který se bude konat od 14. do 17. září 2017.

 

Tato přehlídka je velmi specifická ve způsobu hodnocení. Každý účastnící se soubor vyšle do České Třebové svého delegáta. Jeho povinností je zhlédnout všechna představení a na závěr jim veřejně udělit body. Samozřejmě, za svou inscenaci nehlasuje.

 

Součástí přehlídky je i nabídka seminářů (režijní, herecký, scénografický a lighting designový, kostýmní, případně další), které povedou renomovaní odborníci.

 

Festival FEMAD vznikl už v roce 1972. Šlo o nevinnou přehlídku ochotnických souborů, které by se mohly společně konfrontovat. Za tuto akci se ale postavila celá řada slavných osobností, které pomohly udělat FEMADU dobré jméno. Před rokem 1989 měla tato přehlídka, která nese podtitul "Salón odmítnutých", skutečně revoluční nádech. Byla totiž určená souborům, které z politických a ideologických důvodů nemohly vystoupit na Jiráskově Hronově. 

 Divadlo Exil-Racek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FEMAD ČESKÁ TŘEBOVÁ  1. –  4.  6. 2017

 

Čtvrtek 1. 6. 2017

19.00 Malá scéna

Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové

Martin McDonagh

PORUČÍK Z INISHMORU

 

Slavná ďábelská groteska jednoho z nejhranějších současných autorů, která se odehrává na malém irském ostrově Inishmoru.

Hrdiny hry jsou vedle prostých, po klidu toužících vesničanů, pubertální anarchistka a mladistvý terorista, jejichž vzájemná láska je sice silnější než láska k všeobecně vážené teroristické organizaci, ne však silnější než cit k jejich milovaným, huňatým, nevinným, čtyřnohým, mňoučícím kamarádům. Takže - Kdo zabil Prcíka Tomeše? - to je oč tu běží.

Zbraně, láska, mrtvoly, gagy, zvířátka, výstřely, mučení, polibky. Poručík z Inishmoru!

UPOZORNĚNÍ: TOTO PŘEDSTAVENÍ NENÍ VHODNÉ PRO OCHRÁNCE ZVÍŘAT A PRO OSOBY MLADŠÍ 15 LET! V PŘEDSTAVENÍ ZAZNÍ NĚKOLIK VÝSTŘELŮ A MNOHO VULGARISMŮ – NENÍ PROTO VHODNÉ ANI PRO KARDIAKY A OSOBY CITLIVÉ NA TENTO ZPŮSOB VYJADŘOVÁNÍ!

Režie: Josef Jan Kopecký

 

 

Pátek 2. 6. 2017

10.00 hod. Malá scéna

Divadlo KoMa Praha

David Auburn

DŮKAZ

 

Catherine, dcera geniálního matematika, který svoji genialitu vykoupil šílenstvím, stojí po smrti svého otce na rozcestí svého života. Zdědila po otci talent, zdědila i jeho šílenství? Psychodrama, které nahlíží do osamělé duše géniů, kteří musí bojovat nejen proti celému světu, ale hlavně sami proti sobě.

Režie: Milan Šebo

 

 

15.00 hod. Malá scéna

Ty-já-tr/HROBESO Praha

F. M. Dostojevsjij

BRATŘI KARAMAZOVI

 

Člověka stvořil Bůh. Snad. Ďábla zaručeně člověk, a k obrazu svému. Morálka padne, jako zanikají geologická období a pak už bude vše dovoleno. Ale co všechno se dá odpustit a proč? Bůh či nebůh?! Svědomí, čest, láska, vina a trest v divadelní adaptaci slavné románové kroniky.

Režie: Luděk Horký

 

 

19.30 hod. velký sál KC

Divadelní soubor Vicena Ústí nad Orlicí

Na motivy hry Ladislava Stroupežnického

NAŠI NAŠI FURIANTI

 

Stroupežnického hra Naši Furianti je "obraz života české vesnice".

Režie: Lenka Janyšová

 

 

Sobota 3. 6. 2017

10.00 hod. Malá scéna

Divadlo Exil Pardubice

Anton Pavlovič Čechov

RACEK

 

Já miluji jeho, ty miluješ mě a nikdo není šťastný. Každý hledá to, co mu chybí. Komedie o nenaplněné lásce, snaze o úspěch v tvorbě nebo na divadelních prknech a o touze po opuštění nudného života.

Režie: Kateřina Prouzová

 

 

14. 00 hod. velký sál KC

KDS EFFRENATA Žďár nad Sázavou

J. Mifková a KDS EFFRENATA

DÝCHEJ

 

Dvě úplně obyčejné dospívající holky, Charlén a Sarah, které se jednoho dne setkají ve školních lavicích. Příběh začíná. Vlak se rozjíždí plnou parou vpřed. Není zastávky. Jen začátek, cesta a konec. Nelze zastavit, vystoupit, přesednout, nebo změnit trasu. Příběh, který by se mohl stát i Tobě. Příběh, který se tě dotkne a zůstane rozhodně v paměti.

Režie: Jana Mifková

 

 

19.30 hod. Malá scéna

Divadelní soubor Domu kultury Střelnice Rumburk

Gérald Sibleyras, Jean Dell

PŮLDRUHÉ HODINY ZPOŽDĚNÍ

 

Manželé Sansieuovi byli pozváni na slavnostní večeři ke svým přátelům, jenže ne oba sdílejí nadšení z této návštěvy a to dá podnět k zásadní rekapitulaci jejich společného života. A k pokusu o jeho regeneraci. Podaří se jim?

Režie: Daniel Nedvídek

 

 

Neděle 4. 6. 2017

10.00 hod. Malá scéna

Divadlo Exil Pardubice

Jiří Pokorný

DOMOV MŮJ

 

Bezdomovecká gangsterka jako vystřižená z filmů Quentina Tarantina. Čtyři bezdomovci chodili nocovat na hřbitov. A chodili by tam dodnes, kdyby jednoho dne nenarazili na igelitku plnou peněz…

Režie: Vladislav Kracík

 

 

 

Na všechna představení vstupné zdarma.

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové