Domovská stránka > Divadlo > Divadlo - vzdělávání > Dílna hlasové výchovy

Dílna hlasové výchovy

DALA ZABRAT CELÉMU TĚLU!AA

 

O celodenní dílnu s Evou Spoustovou byla tradičně doslova rvačka. Není divu. Eva je plná energie, myšlenek, ideálů a nadšení. V sobotu 26. listopadu byli připravení na cokoliv jak pravidelní účastníci seminářů, tak i nováčci.

S lektorkou hlasové výchovy, herečkou a dabérkou Evou Spoustovou se setkáváme rádi. Kdo si myslí, že na hlasovku stačí jít jednou, hodně se plete. Pokud základní principy nedostanete opakováním pod kůži a všechny naučené techniky nezačnete používat v civilu, je to marný. Opakování - matka moudrosti je v této disciplíně na pravém místě. A Eva se snaží vždycky lekci přizpůsobit potřebám účastníků, takže je to pokaždé trochu jinak. Těžko se to popisuje, musí se to zažít, poznat, vzít za své a hlavně užívat!

Než nám Eva dovolila dělat cokoliv s hlasem, vrátili jsme se na začátek našeho vývoje po narození. Snažili jsme se pochopit, jak funguje celé naše tělo. Dozvěděli jsme se, jak tvorbu našeho hlasu ovlivňuje držení těla a dýchání. Co znamená energie, pokud jde o hlas a řeč a jak se s ní lépe zacházet. Jak se rodí tréma a jak nás svazuje strach. Jak se cítit líp v životě i na jevišti.

 

Zaslechnuto:AAA

„Váš hlas je takový, jak se cítí vaše tělo.“

„Tělo je záznam všech zkušeností, kterými jsme prošli, a pamatuje si všechny stresy!“

„Chyba je součástí každého procesu a posouvá nás dál.“

„Nejsme na světě proto, abychom dělali věci dobře nebo špatně ale proto, abychom je dělali teď co nejlíp!“

„Tělo je rezonátor.“                                                

 

 

MgA. Eva Spoustová – absolventka DAMU, věnuje se dabingu (jako herečka i režisérka), vyučuje jevištní mluvu na DAMU, je lektorkou hlasové výchovy na národních divadelních přehlídkách.

 

zapsala Jarka Holasová

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové