Kam kráčíš

Knihovna J. Masaryka 605, Hradec Králové
 

Výstava fotografií KAM KRÁČÍŠ Evy Stanovské (Dřenice u Chrudimě)

2. - 30. června 2014
 
S prvními fotografiemi jsem se setkala v okamžiku, kdy můj táta proměnil koupelnu na fotokomoru a já se zatajeným dechem pozorovala, jak se rodí obrázek. Postupem let se fotografie stala mým nejoblíbenějším koníčkem. Když mi odrostly děti, začala jsem se fotografování věnovat mnohem více.
 
Velkým předělem bylo absolvování Hradecké fotografické konzervatoře, která významně rozšířila mé fotografické obzory. Setkání s pány učiteli Josefem Ptáčkem a Ivem Gilem mě naučila nejenom alespoň trochu fotografovat, ale i dívat se na fotografie ostatních fotografů.
 
Vystudovala jsem počítače, pracuji v IT firmě. Vzhledem k tomu, že fotografování je dnes hodně o počítačovém „vyvolávání“ fotografií, mám svého koníčka usnadněného. Fotografuji převážně pro radost. Někdy se podaří uspět ve fotosoutěži, několikrát jsem vystavovala nebo se stala součástí společné výstavy fotografií.
 
Jsem členkou Volného sdružení východočeských fotografů, v roce 2008 jsem se svými fotografiemi aktivně účastnila Salonu východočeských fotografů v Trutnově a Hradci Králové. Jsem součástí pardubického fotoklubu Alfa.
 
Dalším oblíbeným koníčkem je cestování. Hory a hlavně zvědavost seznámit se s jinými kraji a lidmi. Fotoaparát je na cestování velmi dobrým společníkem, zejména pak na fotografických výpravách pořádaných Garikem Avanasianem pod hlavičkou PhotoArtu. Měla jsem možnost fotografovat v Arménii, Náhorním Karabachu, na Ukrajině.
 
Vystavený soubor je z volného cyklu Kam kráčíš.
 
Motto výstavy: „Kam kráčíš? Vždyť létat je tak snadné.“
Kam kráčíš - výstava fotografií
Kam kráčíš - výstava fotografií
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové