Domovská stránka > Aktuality > Kurzy improvizace

Kurzy improvizace

Nebát se, bavit se, mluvit – i to vás naučí improvizace_MG_3145 copy

 

Stres, informační přehlcení, neschopnost soustředit se či mluvit před lidmi. Problémy trápící stále větší počet lidí. Zlepšovat své schopnosti v tomto směru lze různými způsoby. Pardubická improvizační skupina Paleťáci věří, že tím nejlepším jsou tréninky improvizace. I proto nyní lákají na nové kurzy pro veřejnost, které se otevřou v Hradci Králové a v Pardubicích.

 

Hodně lidí je přesvědčeno, že je divadelní improvizace hlavně o vytváření zábavných scének. Ve skutečnosti se za ní ale ukrývá mnohem víc. Podle samotných improvizátorů je to hlavně skvělý trénink mozku a nástroj pro trénování tzv. soft skills. Tedy dovedností souvisejících s komunikací, sebeprezentací či tvůrčím řešením problémů. „Pro všechny, kteří se chtějí na tyto dovednosti zaměřit, jsme připravili další semestr improvizačních kurzů. Máte problém s prokrastinací? Bojíte se veřejně vystupovat? Potřebujete se naučit barvitě přednášet či vyprávět příběhy? Pokud ano, tohle jsou kurzy pro vás,“ vysvětluje lektorka a trenérka Paleťáků Andrea Moličová.

 

Kurzů seberozvoje je spoustu, takže se nabízí otázka: Proč zvolit právě ty paleťácké? Odpověď je v samotné podstatě divadelní improvizace. Její techniky totiž dokáží vtáhnout prakticky každého bez ohledu na jeho povahu. Cílem je odbourat obavy, nebát se trapnosti a najít si polohu, ve které se cítíte dobře. „Ačkoliv účastníkům předáváme i nějakou tu teorii, všechno je to hlavně o praktickém zkoušení a o zábavě. Hrajeme hry, cvičíme pohotovost a soustředění, učíme se mluvit spatra a nakonec se ponoříme i do kategorií, které se běžně vyskytují v improvizačních show,“ láká na další výhody improvizačních kurzů Andrea Moličová s tím, že někteří účastníci chtějí zlepšit hlavně herecké schopnosti. „I pro ně je tento vhled do technik, které improvizátoři používají, zajímavý a může je výrazně posunout.“

_MG_2946 copy_MG_3156 copy 

Paleťáci nevaří z vody. Jejich lektoři mají mnohaleté zkušenosti s divadelní improvizací i jejím využitím v oblasti vzdělávání a seberozvoje. Za vše hovoří desítky referencí od jednotlivců i firem, řada úspěšných projektů a stále širší nabídka aktivit. Aktuálně čeká na účastníky semestrální kurz o 10 lekcích po třech hodinách, které budou probíhat vždy v pondělí od 18. hodin v pardubickém Natura Parku a v hradeckém centru Impuls.

 

Pro ty, kteří se nechtějí upsat bez dostatku informací, je tu možnost zkusit si ukázkovou lekci. Ta proběhne na zmíněných místech 18. září a je otevřená naprosto všem, ať už pak budou pokračovat či nikoliv.

 

Více informací na www.paletaci.cz.

 

Kontakt:

Andrea Moličová

trenérka improvizační skupiny Paleťáci

ipaletaci@gmail.com

723627790

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové