MÉ KRAJINY

Výstava fotografií

Jitka Prausová
Hradec Králové 

Fotografovat jsem začala před osmi lety, kdy jsem si potřebovala něčím kompenzovat předčasné ukončení své profesní dráhy. Byla to celkem snadná volba - v mládí jsem se věnovala analogové fotografii a následně dlouhá léta fotografovala na diapozitivy.

S  nástupem digitální fotografie jsem již tomuto koníčku zcela propadla. Absolvovala jsem několik fotografických kurzů Ivana Nehery a poté Fotografickou konzervatoř pořádanou Impulsem Hradec Králové  s profesory Josefem Ptáčkem a Ivo Gilem. V současné době navštěvuji nástavbové studium pro absolventy konzervatoře.

Má fotografická cesta během studia přirozeně vyústila v abstraktním vyjádření tohoto světa. Výstava Mé krajiny je soubor fotografií složený z výstavních souborů z dob studia a připravovaného souboru stejného názvu k zakončení nástavbového studia.

Jsem členkou hradeckého fotografického klubu Omega, se kterým se pravidelně účastním fotografických výstav, jako je Premiéra, atmosféra divadelního festivalu Divadla evropských regionů a Národní soutěž amatérské fotografie ve Svitavách.

Otevřeno: úterý - neděle 14.00 - 24.00 hodin

Setkání s autorkou v kavárně District 5 - ve středu 14. května od 17 hodin.

portrét
Prau 1
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové