Domovská stránka > Divadlo > Audimafor > Mime Fest Polička 2017

Mime Fest Polička 2017

Mistři pantomimy se sejdou v Poličce. Blíží se mezinárodní festival Mime Fest Polička 2017.

 

Už po šesté se sejdou ve dnech 11. – 16. září ve východočeské Poličce mistři nonverbálního umění z celého světa na festivalu Mime Fest, jehož pořadateli jsou Pontopolis a Mime Prague. Důležitou osobou je ovšem zakladatel festivalu Radim Vizváry, jehož kolegiální kontakty v oboru umožňují, že do malého městečka v Čechách přijíždějí skutečně hvězdy vysoké svítivosti, aniž by za své vystoupení vyžadovaly komerční honorář.

 

To je případ slavných Australanů Umbilical Brothers, německo- francouzské dvojice klaunů Bodeckera a Neandera, severského svalovce, klauna Davida Erikssona či finské mimky Reetty Honkakoski. Chybět samozřejmě nebudou ani čeští umělci nonverbálního divadla.

Radim Vizváry k programu festivalu říká: „Dramaturgii vybírám tak, abychom prezentovali jak ty nejprogresivnější umělce, tak známé a zavedené soubory. Letos mám velkou radost, že se nám podařilo nalákat do Poličky australské Umbilical Brothers. Jsou uznávaní jako jedni z nejlepších komiků a mimů na planetě a je pocta, že se na našem festivalu objeví“.

 

Mime Fest se kromě večerních představení tradičně soustřeďuje i na vzdělávání. Kromě několika vystoupení, která jsou určena pro školy, pořádá festival i workshopy, kde se mladí adepti pohybového divadla mají možnost učit u zkušených profesionálů. Připravená je i výstava Slyšet pohyb od známého fotografa Roberta Vana. Festival se tak snaží všemi dostupnými způsoby přiblížit „němé umění“ běžnému divákovi.

 

Více informací a program: http://mimefest.cz/

 Plakát:

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové