Domovská stránka > Divadlo > Divadlo - vzdělávání > Nasaď si masku a nech se jí vést

Nasaď si masku a nech se jí vést

Čeká nás druhé setkání se zakladatelkou Budilovy divadelní školy Vendula Burger, mimo jiné sestry Anny Polívkové. První dílna nás seznámila s metodou Jacques Lecoq. Stojí na dynamice pohybu. Naučila nás zákonům pohybu, které mohou využívat herci, tanečníci i režiséři pro dramatickou tvorbu a hereckou interpretaci. Druhá dílna, která nás čeká v úoru, nese název Neutrální maska.
 
Dílna Poetické tělo 1Neutrální maska je výjimečný předmět. Je to obličej, řečeno neutrální, v rovnováze, který nabízí fyzický pocit klidu. Tento předmět, kterým pokryjeme svou tvář slouží k ucítění neutrálního stavu, který předchází jednání, stav vnímavosti toho, co nás obklopuje, bez vnitřního konfliktu. Tato maska slouží jako reference, jako podstata, jako podklad pro ztvárnění všech ostatních masek. Pod všemi maskami expresivními nebo maskami komedie dell´arte existuje neutrální maska, která nese celek. Když žák ucítí na začátku tento neutrální stav jeho tělo bude k dispozici jako nepopsaný kus papíru, na který se bude moci vepsat písmo dramatu.

Máte-li zájem něco nového objevit a máte-li tvůrčí nutkání, vydejte se s námi na cestu. Na divadelních zkušenostech nezáleží! Uvnitř sebe už určitě víte, že divadlo - divadelní tvorbu hledáte a my vám ho můžeme skrze Metodu Jacques Lecoq pomoci objevit a rozvíjet vaši vlastní autentickou tvorbu. Součástí soustředění je neutrální maska, dramatická akrobacie, analýza pohybu, akční mim a kolektivní tvorba. S touto netradiční, ale velmi, velmi inspirující cestou vás bude provázet Vendula Burger.
 

O lektorce

Vendula Burger je zakladatelkou a ředitelkou Budilovy divadelní školy. Absolvovala Mezinárodní divadelní školu v Paříži v letech 1993 – 95 ještě za mistrova života. Nejdříve se naučila vyjadřovat tělem. Slova přišla na řadu až posléze. Po absolutoriu získala angažmá jako herečka a tanečnice ve světoznámém divadelním souboru Philippa Gentyho. Zde objevila zcela nový svět loutek, předmětů i materiálů, stejně jako „přirozený“ způsob herectví.
 

Reference

Dílna Poetické tělo 2
"Po celou dobu trvání semináře jsem si přišla trochu jako ve snu. Bylo tam tolik nového, tolik zajímavého, tolik toho, co bylo třeba se naučit. Musím říct, že jsem se toho naučila neskutečně moc. Ať mluvím o stránce pohybové, loutkoherecké, duševní… ale také jazykové! Kdybych měla někdy možnost si vše zopakovat, rozhodně bych neváhala." Monika Němečková
 

Praktické informace

Kdy? 9. února 2019 od 9 do 17 hodin
Pro koho? 5 až 18 účastníků
Kde? ZUŠ Střezina, Luční 838, 500 03 Hradec Králové (taneční sál)
Za kolik? 200 Kč (pro členy VSVD zdarma)
 

Přihláška

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové