Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > Nebe nad velkým městem

Nebe nad velkým městem

Zveme vás na výstavu fotografií Evy Stanovskéstanovská 1

1. – 30. července 2015

 

1. část výstavy:

Pobočka Knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové

Otevřeno:      

pondělí  9 – 11, 12 – 18 hodin

středa 9 – 11, 12 – 16 hodin

čtvrtek, pátek 12 – 16 hodin

 

2. část výstavy:

Bazalka s.r.o., K. H. Máchy 747, Hradec Králové 8

Otevřeno:
pondělí - pátek 9 – 17 hodin

 

Eva Stanovská

Fotografie je velkým a nejoblíbenějším koníčkem této pardubické fotografky již mnoho let.

Absolvovala Hradeckou fotografickou konzervatoř pod vedením docenta Josefa Ptáčka a Ivo Gila. Je členkou Volného spolku východočeských fotografů, účastnila se aktivně posledních tří ročníků Salonu východočeských fotografů. Dále členkou České federace fotografického umění. S Photoartem podnikla řadu báječných fotografických cest do asijských zemí. Fotografické zážitky z těchto cest zhlédli diváci na výstavách, vzniklo několik knih. Domovským fotoklubem je pro Evu Stanovskou pardubická Alfa. Vystavovala na samostatných výstavách, její fotografie se objevují na výstavách společných. Oblíbeným fotografickým tématem jsou lidé, město a jeho život, nevyhýbá se však žádnému námětu. Důležitým kritériem je, aby fotografie o něčem vypovídala.

 

Autorka o výstavě:

Soubor vystavených fotografií vznikl v průběhu týdenní návštěvy města New Yorku na podzim roku 2014. Město nás (kamarádku fotografku Elišku Rafajovou a mě) okouzlilo, fotoaparáty cvakaly téměř neustále, fotografie jsou odrazem dojmů ze záměrně chaotických procházek různými částmi města. NY je jako nekosená louka. Domy nejrůznějších stylů a charakterů klíčí a rostou, je jich moc, tlačí se jeden na druhého a jeden přes druhého, derou se vzhůru, aby zachytili pro sebe alespoň kousek nebe. Výš a ještě výš, protože světlo je základem života. Všechny květiny New Yorku jsou hodny obdivu. Mám ráda louky. Líbí se mi New York. Slunce to má v New Yorku těžké. Než se probojuje až na dno ulice, vymaluje na mrakodrapech krásné geometrické obrazce. Setrvá jen chvilku. Na dně ulice žijí lidé a jezdí auta. New York je město proměnlivé, charakter se mění na každé nové ulici. Od luxusu k zanedbanosti a naopak. Oko návštěvníka si užije. Obrázky z New Yorku jsou výsledkem letmého setkání. Přišlo a záhy pominulo. Byla to radost.

Mám radost, když diváci sdílí tuto radost se mnou.

Stanovská 5

Stanovská 4

 Stanovská 3Stanovská 2

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové