Domovská stránka > Film > Filmové soutěže > Ocenění tvůrci našeho kraje z celostátní filmové soutěže

Ocenění tvůrci našeho kraje z celostátní filmové soutěže

Český videosalon finále 2017 medaileNa celostátním kole filmové soutěže Český videosalon 2017, která probíhala 16.-18.6.2017 v Ústí nad Orlicí, Královéhradecký kraj obdržel celkem 6 ocenění, stejně jako v loňském roce. Filmaři našeho regionu letos obdrželi dvě stříbrné medaile, dvě bronzové a dvě čestná uznání. Objevem našeho kraje je stříbrný Michal Martínek z Nového Města nad Metují se snímkem Mrazivá poezie na Jasánkách v kategorii dokumentu. S ohledem na fakt, že jde o jeho prvotní soutěžní snímek, se jedná o nebývalý úspěch.

Kriticky musíme konstatovat, že vyřazené snímky v předvýběru celostátního kola z Královéhradeckého kraje (zejména autorů Vačleny a Trudiče), utrpěly v kontextu s kvalitou snímku zařazených do národního finále, velký šrám na cti. Na vině je regule, která se snaží spravedlivě zachovat časový podíl soutěže podle krajů a přináší to tento nechtěný efekt, který rozmělňuje kvalitu snímků prezentovaných na celostátní úrovni. 

Porota celostátního finále rozhodovala ve složení převážně profesionálů z České televize: Lenka Poláková, Simona Oktábcová, Silvie Dymáková, Petr Bělík a Bedřich Ludvík.

Výsledky soutěže zde

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové