Domovská stránka > Divadlo > Divadlo - vzdělávání > Otevíráme dílnu o přednesu

Otevíráme dílnu o přednesu

Dílna Poetické tělo 1
Srdečně zveme recitátory, herce, pedagogy i režiséry na celodenní dílnu o přednesu. Povede ji ženský tandem Jana Machalíková a Gábina Sittová. Obě jsou zkušené lektorky s citem pro přednášený text. Už mnoho let se podílí na realizaci recitačních soutěží po celé republice.
 
Náplní interpretačního semináře bude individuální přednesová práce na textech, které si účastníci předem vybrali. Budeme se zabývat rozbory těchto textů a možnostmi jejich interpretace. Součástí semináře bude i hlasová rozcvička.
 
Podmínkou účasti je dopředu zaslaný text, na kterém bude interpret pracovat. Ale je možné přihlásit se na seminář jen jako pozorovatel a aktivní účastník diskusí o textech.
 
 

Gabriela Zelená Sittová

Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze, obor český jazyk a literatura a DAMU, obor dramatická výchova. Je recitátorka, lektorka tvořivých dílen, členka porot recitačních či divadelních přehlídek, organizátorka recitačních přehlídek pro děti a mládež (PŘESAH, z.s.) a vzdělávacích akcí pro dospělé (NIPOS-ARTAMA). Je doktorandkou DAMU a podílí se na výuce katedry výchovné dramatiky tamtéž.
 
 

Jana Machalíková

Vedoucí dětských divadelních souborů, trenérka improligy, improvizátorka, členka divadla ve výchově SPOLUPOSPOLU, organizátorka recitačních přehlídek, porotce, vedoucí studia uměleckého přednesu, recitátorka. Pedagog PedF UK a KVD DAMU.
 
 
 
Dílna Poetické tělo 2

Praktické informace

Kdy? 12. ledna 2019 od 9 do 17 hodin
Pro koho? 3 až 12 účastníků
Kde? Impuls Hradec Králové, Tomkova 139/22 (Ateliér, 2. patro)
Za kolik? 200 Kč (pro členy VSVD zdarma)
 

Přihláška

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové