Domovská stránka > Aktuality > Plánované přesídlení Impulsu v roce 2016

Plánované přesídlení Impulsu v roce 2016

20151111_142052

Impuls čeká v roce 2016 další, snad již definitivní přesídlení do právě rekonstruované Galerie moderního umění v Hradci Králové. Zadní část budovy, kterou obývali nájemníci, upravuje Královéhradecký kraj pro administrativní účely s přednostním využitím pro své příspěvkové organizace, což je i případ Impulsu. K plánovanému přesídlení by mělo dojít v druhé polovině měsíce října, pravděpodobně v týdnu od 24. do 27. 10.

V současné době usilujeme o to, aby prováděné úpravy co nejvíce vyhovovaly našim požadavkům. V nových prostorách by měl být přednáškový sál s obvyklou úpravou potřebnou pro teoretickou výuku a dále praktický sál, který by sloužil jako ateliér pro obory film a foto, a dále pro divadelní tvůrčí dílny a další aktivity, které vyžadují prázdný prostor bez stolů a židlí. Samozřejmě počítáme s vybavenou fotokomorou, která je pro nás nezbytná. V přednáškovém sále by měla být zabudována kuchyňka, aby účastníci kurzů a dalších vzdělávacích akcí měli možnost uvařit si kávu či čaj přímo v sále.

Rekonstrukce této části galerie, kterou hradí ze svého rozpočtu Královéhradecký kraj, nepočítá v první fázi se zabudováním výtahu, je tedy pravděpodobné, že zpočátku se budeme muset obejít bez něho. Impuls má obývat 1. a 2. nadzemní podlaží. Samozřejmě budeme o zbudování výtahu usilovat nejen z provozních důvodů (sály, ve kterých připravujeme četné výstavy, budou umístěné v 2. nadzemním podlaží a je pro nás nemyslitelné stěhovat je po schodech), ale především z důvodu bezbariérového přístupu pro účastníky kurzů a dalších vzdělávacích akcí. Věříme, že myšlenku prosazení výtahu podpoří i další instituce, které budou umístěny ve vyšších podlažích.

Nové prostory v centru historické části města mají své výhody i nevýhody. Největším handicapem se v této chvíli jeví nedostatek parkovacích míst v okolí budovy. Vzhledem k tomu, že Velké náměstí čeká plánovaná rekonstrukce, nejsme v tuto chvíli schopni říci, jak to bude s parkovacími místy vypadat. Trend je spíše parkovací plochy omezit. Návštěvníci proto budou muset využívat podzemního parkoviště v sídle Královéhradeckého kraje na Pivovarském náměstí, popř. parkoviště před krajským soudem či v okolí magistrátu.

Věříme, že si návštěvníci a spolupracovníci Impulsu včetně členů oborových spolků cestu do nového sídla najdou a budou se v něm cítit dobře.

                                                    

                                                                                                                                                                Jaroslava Vydarená

                                                                                                                                                                          ředitelka

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové