Domovská stránka > Divadlo > Činoherní a hudební divadlo > Podzimní divadelní přehlídky

Podzimní divadelní přehlídky

LETNÍ DIVADELNÍ OPEN AIR FESTIVALY JSOU ZA NÁMI. PODZIMNÍ PŘEHLÍDKY ZAČÍNAJÍ. podzimní přehlídky2

 

Východočeští divadelníci se připravují na novou sezonu. Někteří se chystají na podzimní přehlídky nejen v našem regionu, jiní se vrací do zkušeben. Čas kočování a letních vystoupení pod širým nebem už definitivně skončil.

 

Poděbradský salón odmítnutých

Pro někoho je vrcholem divadelní sezony Jiráskův Hronov. Nejstarší divadelní přehlídka v Evropě a pravděpodobně i na světě má za sebou 86. ročník. Kdo se neprobojoval na Hronov, dost možná v září zamíří na poděbradský FEMAD. Tato zkratka znamená FEstival Mladého Amatérského Divadla. Jeho podtitul zní: „Salón odmítnutých“. Jde totiž o celostátní přehlídku doporučených souborů, které zůstaly před branami postupu do hlavního programu na celostátní přehlídku ve Volyni. Nebo se do Volyně dostaly, ale už se jim nepodařilo probojovat na metu nejvyšší, tedy na Jiráskův Hronov. FEMAD Poděbrady má také svoje předkola. Na Moravě je to Divadelní festival Ludmily Cápkové. Vítězem letošního jubilejního 10. ročníku se stala inscenace (Ne)chtěná útěcha Divadelního soubor Diverzanti Brno. FEMAD v Čechách se poprvé konal v České Třebové. Tam se na první příčce umístilo pardubické Divadlo Exil a inscenace Racek. Oba zmíněné tituly tedy v Poděbradech uvidíme určitě. Program sestavují organizátoři právě v těchto dnech. Už brzy ho najdete na stránkách: www.femad.cz. Letošní ročník se koná od 14. do 17. září. Částečně se na poděbradskou přehlídku přesunou podzimní vzdělávací semináře pořádané Volným sdružením východočeských divadelníků a Impulsem Hradec Králové. Srdečně vás zveme.

 

Za divadlem do Chlumce nad Cidlinou a Vysokého na Jizeroupodzimní přehlídky 3

Jsou tu ale i další podzimní přehlídky amatérského divadla, na které stojí za to vyjet. Zapište si do svých diářů, že už 70. ročník Klicperova Chlumce začíná 30. září a potrvá do 18. listopadu. Národní přehlídka Krakonošův divadelní podzim představí nejlepší inscenace roku v podání venkovských divadelních souborů. Koná se ve Vysokém nad Jizerou od 13. do 21. října. Z námi pořádaného Miletína letos postoupíš vamberecký DS Zdobničan s inscenací Turecká kavárna. Uvidíme, jak obstojí v konkurenci vybraných titulů z přehlídek v jiných krajích.

 

Českolipský divadelní podzim

Pokud vám nevadí si zajet za dobrým amatérským divadlem trochu dál, doporučujeme 41. Českolipský divadelní podzim. Tradiční pětidenní divadelní přehlídka v České Lípě v Jiráskově divadle startuje 10. října. V hlavním programu se můžete těšit na nejzajímavější inscenace z programu národní přehlídky amatérského činoherního divadla a Jiráskova Hronova za letošní rok a na premiéru nové inscenace pořádajícího souboru DK Jirásek. Prologem přehlídky je i profesionální inscenace. Tentokrát jde o zpracování kultovního románu Ladislava Fukse. Spalovače mrtvol v hlavní roli s Norbertem Lichým přiveze Ostravské Divadlo Petra Bezruče.podzimní přehlídky 1

 

 

 

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové