Domovská stránka > Aktuality > Přesídlení do budovy Galerie moderního umění v Hradci Králové

Přesídlení do budovy Galerie moderního umění v Hradci Králové

Budova Impuls HK (7)

V pondělí 21. listopadu proběhne první část stěhování Impulsu do budovy v Tomkově ulici na Velkém náměstí. Jedná se o část budovy Galerie moderního s adresou Tomkova 139, 500 03 Hradec Králové (opačná strana než je hlavní vchod do budovy galerie). Budova je majetkem Královéhradeckého kraje, Impuls se tedy po dvou letech „hostování“ ve vile na Brněnské třídě navrací zpět do prostor kraje. Jako příspěvkové organizaci zřizované krajem nám byly prostory poskytnuty do bezplatného užívání, to znamená, že nebudeme platit nájem, pouze spotřebované energie.

V říjnu byla dokončena rekonstrukce budovy a stavba byla předána kraji. Impuls bude obývat první a druhé nadzemní podlaží, přičemž ve druhém podlaží jsou umístěny dva sály potřebné pro činnost. Vzhledem k tomu, že jsme měli od samého počátku přípravy rekonstrukce možnost definovat své  požadavky, podařilo se vytvořit odpovídající prostředí zcela vyhovující potřebám organizace. Jedním ze dvou handicapů nového sídla je absence výtahu. Impuls však o zbudování výtahu již delší dobu jedná s vedením Královéhradeckého kraje. Realizace této myšlenky nebude snadná jak z hlediska rozpočtu kraje, tak z hlediska památkově chráněné budovy, věříme však, že se ji nakonec podaří prosadit. Nejen z hlediska provozních činností organizace, ale především s ohledem na návštěvníky a spolupracovníky Impulsu je z dlouhodobého hlediska nemyslitelné, aby budova zůstala bez výtahu. Nad Impulsem jsou další dvě patra rekonstruovaná pro administrativní účely a určená k využití dalším organizacím.

Druhým handicapem, který však nelze odstranit a to, obáváme se, ani výhledově, je parkování v blízkosti budovy. Velké náměstí čeká rekonstrukce a počet parkovacích míst bude spíše omezen než naopak. Možnosti parkování budou v podzemním parkovišti Královéhradeckého kraje, dále v blízkosti krajského soudu či magistrátu města nebo také na dosud bezplatném parkovišti u koupaliště Flošna (směrem do Malšovic). Jsme si vědomi, že možnost parkování je pro návštěvníky důležitá a že jim v tomto ohledu nemůžeme poskytnout pohodlí, na které byli dosud zvyklí, ale věříme, že krásné nové prostředí Impulsu tento nedostatek vynahradí a lidé si k nám cestu opět najdou.

Druhá část stěhování proběhne 12. prosince, od toho dne nás najdete v Tomkově ulici v kompletní sestavě. Všichni příznivci, návštěvníci a spolupracovníci Impulsu jsou srdečně zváni k návštěvě.

 

                                                                                                       Jaroslava Vydarená

                                                                                                              Interier Impuls GMU (36)Interier Impuls GMU (32)Budova Impuls HK (13)

Interier Impuls GMU (20)

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové