Domovská stránka > Divadlo > Audimafor > Program Audimaforu 2014

Program Audimaforu 2014

 
Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK, s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové
 
Audimafor
 
AUDIMAFOR 2014
28. – 30. března, Divadlo Drak Hradec Králové
 
postupové kolo celostátní přehlídky experimentujícího divadla Šrámkův Písek, přehlídky studentských divadelních souborů Mladá scéna a divadel poezie Wolkerův Prostějov.
 
Cíl : MS - Mladá scéna Ústí nad Orlicí, WP - Wolkrův Prostějov, ŠP - Šrámkův Písek
 
Audimafor
 
PROGRAM
 
pátek 28. března
 
15.00  - 16.00 studiová scéna Labyrint
MS / Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové                                
Molière: Zdravý nemocný
Režie, úprava, výprava : Jaroslav Pokorný    
Zběsilá karnevalová férie dle Moliéra.
 
16.15  - 17.10 jeviště hlavní scény
ŠP Teď, nádech a leť, Pardubice                                                                 
David Zelinka, Karolína Plachá: KAVKAZSKÉ ARABESKY
Režie: David Zelinka
Lidé, obrazy a příběhy, které jsme potkali na cestách Gruzií.
 
Kavkazské arabesky
 
17.30  - 18.10 studiová scéna Labyrint
Divadlo Jesličky JT, stálá scéna ZUŠ Střezina Hradec Králové                 
A. S. Puškin: Gabrieliáda
Dramatizace, úprava a režie: Ema Zámečníková      
Provokativní a poeticky hanbatá poéma A.S.Puškina o otcovství Ježíška.
 
Gabrieliáda
                       
19.00  - 19.20 studiová scéna Labyrint
ŠP MUR, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                        
Ten, který přežil Varšavu
Pohybověvýtvarná exprese inspirovaná melodramem A. Schoenberga " A Survivor from Warsaw"
 
19.45 - 21.00 rozborový seminář
 
21.00  - 21.55 studiová scéna Labyrint
Divadelní soubor Q10, Studio Divadla DRAK, Hradec Králové
Richard Brautigan: V melounovém cukru                                                
Režie:  Filip Huml
 
22.15 kolem divadla
ŠP+WP / Hana Voříšková a Kateřina Duspivová, Choceň                                     
Světlušky – večerní chvilka poezie
Básně soumraku, tmy, měsíce, hvězd, světlušek, rozjímání a toužení v čase mezi západem a východem slunce - výstava lampionů Hany Voříškové
 
sobota 29. března
 
9.30  - 9.55 jeviště hlavní scény
MS Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                      
Ch. Perrault, G. Basile: Kráska v dřevě spící
1. část pro děti (pohádka)     
                                                                      
10.15  - 11.10 studiová scéna Labyrint
MS+WP / DREJG Náchod                                                                          
Zni!Blá!Zni!
Dramaturgie a režie: Štěpán Macura a soubor
Autoři textu: Sebastian Brant, Erasmus Rotterdamský, Edward Lear, Emanuel Frynta, Hans Sachs, Christian Morgenstern, Petr Nikl, William Shakespeare, Francois Villon, Jiří Voskovec, Jan Werich, T.R.Field, Růžena Zátková, John Lennon, Paul McCartney, ... a soubor
 
12.30 - 14.00 rozborový seminář
 
14.00  - 14.40 studiová scéna Labyrint
MS+WP Děvčátko a slečny, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                           
Kázání děvčátkům a slečnám (Ch. Perrault, B. H. J. Bílovský a soubor)
 
Kázání děvčátkům a slečnám
 
15.00  - 16.00 jeviště hlavní scény
MS / Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové 3                             
Robert Bolt: Obyčejní lidé
Dramatizace, úprava a režie: Kateřina Faltejsková  
 
16.30  - 17.20 studiová scéna Labyrint
ŠP D.R.E.D. (Náchodsko Kladsko Pražsko)                                              
Ondřej Pumr: Noctur
Režie: Ondřej Pumr
 
17.30 – 20.00 Českobratrský evangelický kostel - cca 3 minuty od Draku
- vstup individuálně po 5 minutách
ŠP Kostel
- 15 minutová Audiowalk  skrz  Českobratrský evangelický kostel . 
Uvidíte a uslyšíte věci, které tam byli před tím, než jste tam přišli vy.
Koncept: Jan Mocek
 
18.30 – 19.45 rozborový seminář
 
20.00  - 20.55 studiová scéna Labyrint
Andy Warhol: Od A k B a zase zpět
Dramatizace, úprava:  Jana Tichá  
Režie:  Divadlo najt
 
21.15  - 21.40 jeviště hlavní scény                                                              
MS Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Ch. Perrault, G. Basile: Kráska v dřevě spící, 2. část  - výhradně pro dospělé
 
22.00 - rozborový seminář
 
 
neděle 30. března
 
10.00  - 11.45 jeviště hlavní scény
MS / Kandrdas, o. s.; Hořice                                                                       
Jean Dell & Gérald Sibleyras: Ať žije Bouchon!
Režie: Martin Tulka
Absurdní fraška dvou současných francouzských autorů Jeana Della a Géralda Sibleyrase nás zavede do městečka Bouchon, odkud všichni jeho obyvatelé již dávno odešli a kde telefonní budka slouží jako víceúčelový společenský sál.
 
12.00  - 12.30 studiová scéna Labyrint
ŠP + MS Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové                                     
J. L. Barrault: Alchymie lidského těla
Dramatizace, úprava a režie: Josef Jan Kopecký                             
 
13.30 - rozborový seminář + závěr přehlídky
 
V průběhu přehlídky
 
ŠP Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                       
Obočí (M. Palla)
 
V laboratoři Divadla Drak
Pokojíček Hany Voříškové
-          výstava knížek a krasohledů
 
 
Připomeňte si okamžiky z loňského Audimaforu:
 
 

Audimafor 2013

Image00001
Image00002
Image00003
Image00004
Image00005
Image00007
Image00012
Image00013
Image00015
Image00018
Image00019
Image00022
Image00023
Image00024
Image00029
Image00030
Image00037
Image00038
Image00040
Image00041
Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové