Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Program s brožurou loutkářské a dětské divadelní přehlídky 2014

Program s brožurou loutkářské a dětské divadelní přehlídky 2014

 
Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK
s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové
 
Dětská scéna
 
Loutkářská a dětská divadelní přehlídka
11. – 13. dubna 2014, Hradec Králové, Divadlo Drak
 
postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.
 
Dětská scéna 1
 
Lektorský sbor bude pracovat ve složení Nina Malíková, Ivana Sobková, Jakub Hulák, Václav Klemens, Tomáš Volkmer
 
Pátek 11. dubna
 
15.00 – 15.30 jeviště hlavní scény
Divadlo Jesličky, ZUŠ Střezina Hradec Králové                                                            
JAK TO BYLO V DĚJINÁCH / 30 ´                                                                                                 
na motivy Starých pověstí českých Aloise Jiráska   
Scénář a režie: Monika Janáková                  
 
15.45 – 16.30 jeviště hlavní scény
EMBETE, ZUŠ Střezina Hradec Králové                                                                                             
Jiří Polehňa na motivy A. Mikulky: PRAPODIVNÁ POHÁDKA / 25 ´         
Režie: Jiří Polehňa
 
Pufry, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                                                                 
Petra Hlubučková a kolektiv: …DOBROU NOC! / 9 ´                                                                       
Koncept, dramaturgie, režie: Petra Hlubučková
 
17.00 – 17.40 studiová scéna Labyrint
Děvčátko a slečny, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                             
KÁZÁNÍ DĚVČÁTKŮM A SLEČNÁM / 40 ´        
(Ch. Perrault, B. H. J. Bílovský a soubor)   
Úprava, dramatizace a režie: soubor a Jarka Holasová                                                                                                                                                                                                                     
19.00 – rozborový seminář
 
Dětská scéna 3
 
Sobota 12. dubna
 
9.30 – 9.55 jeviště hlavní scény
Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                                               
Ch. Perrault, G. Basile: KRÁSKA V DŘEVĚ SPÍCÍ / 25 ´- 1. část pro děti (pohádka)      
Režie, dramaturgie, scénografie, loutky, zvukový plán: soubor
                                                                      
10.00 – 11.00 studiová scéna Labyrint
Zip, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou                                                                         
Jiří Kahoun: POHÁDKY SE SLUNÍČKEM / 15 ´                                                                           
Úprava, dramatizace a režie: Romana Hlubučková
 
Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                                
K. J. Erben: O ŠMOLÍČKOVI / 20 ´                                                                                     
Úprava, dramatizace a režie: Jarka Holasová                                  
 
Barevné knoflíky, ZUŠ Třebechovice pod Orebem                                                       
pásmo veršů Jiřího Žáčka a Miroslava Jágra AHOJ MOŘE! / 8 ´
Režie: Jiřina Krtičková
 
11.15 – 12.00 jeviště hlavní scény
Studio Šrámkova domu Sobotka                                       
HOU, HOU HALIHOU! / 15 ´                        
na motivy severského příběhu Astrid Lindgrenové
Dramatizace, režie: Lada Blažejová
 
Dramatický kroužek, ZŠ Železnická , Jičín                                                                      
autor F. Nepil, úprava R. Koníř : O SEDMI DNECH / 25 ´
Režie: Richard Koníř, Pavel Horák
 
13.30 – 15.00 jeviště hlavní scény
Rozcuchaní vrabčáci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem                                     
Miloš Macourek: JAK MACH A ŠEBESTOVÁ VYLÉČILI KROPÁČKOVI ANGÍNU / 15 ´
Dramatizace, úprava: Jiřina Krtičková a kolektiv žáků LDO ZUŠ
Režie: Jiřina Krtičková
 
Parťáci z Divadélka pod zámkem, ZUŠ Náchod                                                
REALITY SHOW / 15 ´
Autor a režie: Petra Výtvarová Krausová
 
Za dveřmi, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
J. Thurber, J. Dvořák, P. Šrut: BAJKY / 15 ´
KDO JE STATEČNÝ / 20 ´
Úprava a režie: Romana Hlubučková
                                                                                 
15.30 – rozborový seminář
– dílna pro děti
 
17.30 – 18.15 studiová scéna Labyrint
Nikdo nic neví, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                       
podle A. Jiráska a B. Nikla    ZE STARÝCH POVĚSTÍ? / 30 ´                                                      
Režie: Jarka Holasová a soubor
 
Studio Šrámkova domu Sobotka                           
AŤ VÁS BLECHY ŠTÍPOU CELOU NOC! / 15 ´
na motivy příběhů Cornelie Funkeové
Dramatizace, režie: Lada Blažejová
 
19.30 – 20.00 studiová scéna Labyrint
Divadelní soubor Q10, Studio Divadla DRAK, Hradec Králové                                 
Filip Huml: O VELIKÉM DRAKU           / 25 ´                                                                   
Režie: Filip Huml
 
20.15 – 20.40 jeviště hlavní scény
Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř                                                                               
Ch. Perrault, G. Basile: KRÁSKA V DŘEVĚ SPÍCÍ / 25 ´  - 2. část (výhradně pro dospělé)
Dramatizace, úprava a režie: Soubor                                    
 
21.00 – rozborový seminář
 
Dětská scéna 2
 
Neděle 13. dubna
10.00 – 11.00 jeviště hlavní scény
Maminy Jaroměř                                                                                                   
Jana Dvořáčková: KOCOUR V BOTÁCH / 35 ´                                                                               
Režie: Jana Dvořáčková
 
Miss Blechy Jaroměř                                                                                                        
ČARODĚJ / 20 ´                                                                                                                                 
Námět: Pája a Denda Dostálovy, Lenka Jechová
Úprava, dramatizace a režie: Jana Dvořáčková
 
11.15 – 12.15 studiová scéna Labyrint
Ročníkový soubor Divadla Vydýcháno ZUŠ Liberec                
Ivan Wernisch: CHODIT PO PROVAZE JE SNADNÉ / 25 ´                                             
Režie: Michaela Homolová                                                                                                               
 
Turnovské divadelní studio                                                                      
Petr Haken dle WS: ROMEO A JULIETKA ANEB MONTEKOVÉ A KAPULETKY / 20 ´
Režie: Petr Haken                                                                                                               
 
12.30 – 13.00 jeviště hlavní scény
DLS Blechy Jaroměř
DÁREK PRO KACHNIČKU / 35 ´                                                                          
Jana Dvořáčková s použitím motivů z pohádky H. Ch. Andersena                                               
Režie: Zdeňka Brouková
 
13.45 – rozborový seminář / dílna pro děti
 
– vyhlášení výsledků a závěr přehlídky
 
 
 
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové