Domovská stránka > Divadlo > Loutkové divadlo > Program Loutkářské a dětské divadelní přehlídky v Divadle Drak

Program Loutkářské a dětské divadelní přehlídky v Divadle Drak

Středisko amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK a s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR

loutkářská a dětská divadelní přehlídka
13. - 14. dubna, Divadlo Drak, Hradec Králové
postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.



Pátek 13.dubna

10.30 – 11.15  studiová scéna Labyrint
ZŠ Bukovice
kolektiv autorů: O slepičce a kohoutkovi / 15´
Dramatizace, úprava, režie: P.Kollertová, L.Krpálková 
 
Studio Šrámkova domu v Sobotce
František Hrubín: O neposlušných kůzlatech / 5´
Scénář a režie: Lada Blažejová
 
Dramaťák při ZŠ Komenského Náchod
První školní den / 15´
Režie: Petra Dočkalová

12.00 – 13. 00 jeviště hlavní scény
NUM.éra, ZŠ a MŠ Libáň, Petr Stránský
Kocourkov / 30´
volně podle J. Hiršala a J. Koláře
Scénář a režie:  Monika Hálová a Petr Stránský 
 
Studio Šrámkova domu v Sobotce
Nejlepší střelec / 15´
korejská lidová, přel. Jaroslava Bičišťová
Scénář a režie: Lada Blažejová
 
14. 00 – 15. 00 jeviště hlavní scény
Zmrzlí vrabci z Jesliček
Zdeněk Svěrák: Tatínku, ta se ti povedla / 35´
Dramatizace, úprava a režie: Eva Černíková 
 
Třeskyplesky, ZŠ a MŠ Prasek
Oscar Wilde: Šťastný princ/ 15´
Úprava a režie: Eva Kaprálová 

15.30  – rozborový seminář + prohlídka Labyrintu pro děti

19.00 – 19.20 studiová scéna Labyrint
ZUŠ Chlumec n.C.
kolektiv: PROJEKT 005 / 20´
Režie: Petra Hlubučková, Romana Hlubučková

19.30 – 20.10 jeviště hlavní scény
STEMIL, ZUŠ Střezina, Hradec Králové 
Arthur Conan Doyle a Jirka Polehňa
SHERLOCK  HOLMES A ČESKÁ PATÁLIE / 40´
Režie: Jirka Polehňa
 
20.30  – rozborový seminář
 
21.30 – 22.30  studiová scéna Labyrint
Dvě  koťátka
Albert Camus: Noci orgií v Nesleské věži / 10´
Režie: Dvě  koťátka
 
Flajšplyš Praha a okolí
Bertold Fleischplüsch  : Nezměrný cit pana P. / 35´
Režie: Bertold Fleischplüsch
 
23.00  – rozborový seminář


 
Sobota 14. dubna

10.30 – 11.30 jeviště hlavní scény
DLS Blechy Jaroměř   
Soubor: TICHÁ PLANETA / 15´
Režijní dohled:  Jana Dvořáčková
 
Překvapený štrúdl ZUŠ Chlumec n.Cidlinou
Daniela Fischerová: Jak slunko na všechno přišlo / 10´
Režie: Romana Hlubučková
 
DLS Blechy Jaroměř   
J. Dvořáčková s použitím motivů z pohádky Z. Adly
ČERNOUŠEK A LEV / 5´
Režie: Jana Dvořáčková
 
Rozcuchaný vrabci, ZUŠ Třebechovice pod Orebem   
Lubomír Feldek
Bumtarata na vrata aneb ztracený zvěřinec / 7´
Režie: Jiřina Krtičková
 
12.00 – 12.45 studiová scéna Labyrint
ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Čtyři docela mrňavé drobničky  / 45´
Režie: Jarka Holasová
 
13.00 – 13.45 jeviště hlavní scény
Osadnickej spolek při ZUŠ Žamberk 
podle knížky J. CH. Harrise „Rozprávky strýčka Rémuse“
Prachsakramentský rozprávky / 45´
Režie: Olga Strnadová

14.15  – rozborový seminář pro pedagogy  + prohlídka Labyrintu pro děti

19.00 – 19.50 jeviště hlavní scény
Céčko Svitavy  
Pták Ohnivák, liška Ryška a my / 50´
Karel Šefrna velmi volně podle Karla Jaromíra Erbena
Režie: Karel Šefrna
 
20.20 – rozborový seminář

21.00 – 21.45 jeviště hlavní scény
ZUŠ Střezina, Hradec Králové 
kolektiv: Holky a medvědi  / 45´
Režie: Jolana Brannyová
 
22.00 – 23.30 studiová scéna Labyrint
LS Mikrle, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř   
Soubor a Jarka Holasová: Hotel / 40´
Režie: Jarka Holasová a soubor
 
Někdo, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
Jakub Maksymov – inspirováno povídkou Thomase Manna Zaměněné hlavy 
Kálí, namó namá / 30´
Režie: Jarka Holasová a Jakub Maksymov

24.00 – rozborový seminář + závěr + vyhlášení výsledků
  
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové