Domovská stránka > Film > Filmové soutěže > Program Náchodské Prima sezóny 2019

Program Náchodské Prima sezóny 2019

NPS logo.png
 POZVÁNKANA STUDENTSKOU FILMOVOU SOUTĚŽ

15. KVĚTNA 2019 OD 10, 00 HODIN

Do letošního 13. ročníku studentské filmové soutěže Náchodské prima sezony 2019 bylo přihlášeno celkem 60 snímků v celkové délce přesahující 7 hodin čistého projekčního času. Do soutěžní kolekce bylo vybráno 32 snímků, které v součtu času naplní cca 4 hodiny projekce. Nejvíce je obsazená kategorie animovaných filmů a to 12filmy, 11 snímků je dokumentárního a reportážního žánru, dále bylo vybráno 6 hraných filmů a kolekci doplní 3 zajímavé experimenty, žánry se samozřejmě různě prolínají, o to bude projekce zajímavější.

Soutěžní snímky budou odpromítány v jednom dopoledním a dvou odpoledních blocích

ve středu 15. května 2019. Soutěž bude zahájena v 10 hodin ve videosále kina Vesmír v Náchodě, s vyhlášením oceněných snímků a zakončením soutěže počítáme kolem 18. hodiny.

Snímky přihlásili žáci a studenti ze 16 gymnázií, středních a vyšších odborných škol, z 10 základních a základních uměleckých škol, ze 3 vysokých škol a 4 mimoškolních  zájmových sdružení.

Autorům nejlepších filmů budou uděleny Prima ceny, čestná uznání a cena VčVSAFV posune vybrané snímky přímo do soutěže Rychnovská osmička, která se bude konat letos v září. K účasti na R8 zveme všechny autory, propozice najdete na www.filmdat.cz

Kvalita snímků, které prošly předvýběrovou projekcí byla velmi dobrá, rádi bychom vyslovili uznání i autorům nezařazených snímků, většina z nich  byla zajímavá jak zvoleným tématem, tak filmovým zpracováním.  Vzhledem k prostoru jednodenní filmové soutěže jsme mohli vybrat pouze omezený počet snímků, v případě většího časového prostoru by se převážná část z nich

v soutěži rovněž uplatnila. Třeba se to stane již v některém z příštích ročníků.

Děkujeme žákům a studentům ze všech typů škol,

potěšil nás váš zájem a hlavně vaše Prima filmy.


PROGRAM SOUTĚŽNÍ PROJEKCE

 

1. BLOK  10. 05 – 11. 35

 

01. KDYŽ OŽIJÍ…      A   8´                                                                                

      Kolektiv žáků ZUŠ V. Kaprálové Brno

02. SKOŘÁPKÁŘ      H   2´                                                                                             

      Jan Pokorný, EDUSO-SOŠ multimediální a propagační tvorby, Praha

03. NAŠI ITALOVÉ                  A   11´                                                                             

      Karla Čámská a kolektiv žáků, ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem´

04. ŽIVOT  VELKOMĚSTA      D   4´                                                                

      Ekaterina Dontsova, Kateryna Samoilova,  VŠE, Praha

05. JAROSLAVA JEHLIČKOVÁ      D   7´

      Michaela Krylová a kolektiv žáků, Hořické gymnázium, Hořice

06. TŘI TEČKY      A   4´                                                                                                            

      František Kroček, ZŠ Lauderova, Praha a Anifaktura VOŠ a SŠ AK HK

07. NGUYEN THU HA: MOJE ZAČÁTKY      D   9´                                                                       

      Le Phuong Thao, Le Thach Thao, VŠE Praha

08. ZVÍŘE      H   5´                                                                                              

      Luboš Hradec a Miroslav Mužík, SOŠ multimediálních studií, Poděbrady

09. HLEDÁNÍ ZTRACENÉ TMY      D   15´                                                                            

      Tomáš Kosek, SPŠ sdělovací techniky, Praha

10. VÝROČÍ      A   2´

      Ema a Jonáš Nietscheovi, ZŠ Propojení, Sedlčany a Anifaktura VOŠ a SŠ AK HK

11. MUŽ, KTERÝ PIL ALKOHOL      H   8                                                      

      Adam Faltus, SŠUP Ústí nad Orlicí

12. COFFE BREAK       A   4´                                                                             

      Štěpánka Pospíšilová, SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky, Hradec Králové

13. DVA HAVRANI      A   3´                                                                               

      Pavla Bečvářová a kolektiv žáků, ZŠ a MŠ Kladno a Animánie Plzeň                                                   

 

2. BLOK      13. 20 – 14. 50

 

14. BODYGUARD      D   10´                                                                                

      Kateřina Vestfálová, SPŠ sdělovací techniky, Praha

15. ROMANTICKÝ VÝBUCH      A   3´                                                            

      Film žáků 7. A, 7. ZŠ Most Jakuba Arbesa a Animánie Plzeň  

16. JAN RYBÁŘ      D   5´                                                                                               

      Martin Kazmirowski a kolektiv žáků, Gymnázium Dvůr Králové n.L.

17. STÍNY BAREV      H   15´                                                                                         

      Daniel Dandul, Gymnázium Olomouc-Hejčín

18. HMYZÁK      A   5                                                                                          

      Patrik Šupšak, SPŠ sdělovací techniky, Praha

19. ÚKLID      E   9´                                                                                              

      Kolektiv žáků ZUŠ V. Kaprálové Brno

20. NEŠŤASTNÁ LÁSKA      A   2´                                                                    

      Matouš Felkel, ZŠ Z. Braunerové, Roztoky

21. INHAEREO      H   11´                                                                                   

      Denisa Nováková, Karolína Korejsová, SPŠ sdělovací techniky, Praha

22. THE SPOOK      E   4´                                                                                                

      Zuzana Berná, ZŠ Šromotovo náměstí, Hranice                          

23. KRÁL VÁCLAV      H   21´                                                                                       

      Jaroslav Beran, Tylova herecká škola Kutná Hora  

                                                                                                                                              

3. BLOK      15. 45 – 17. 10

 

24. JAN BORNA      D   15´                                                                                             

      Radovan Táborský, Karolína Volfová, SPŠ sdělovací techniky, Praha

25. 800 LET V POŘÍČÍ      D   6´                                                                                      

      Kryštof Hron, EDUSO, SOŠ multimediální a propagační tvorby, Praha

26. NENASTOUPILI      A   11´                                                                         

      Kolektiv žáků ZUŠ Josefa Suka, Benešov

27. JÁ JSEM PRÁCE      D   11´                                                                          

      Radin Grzybek, FAMO Písek

28. PIVO PRO ŠTĚSTÍ      H   3´                                                                                    

      Vít Modrák, EDUSO, SOŠ multimediální a propagační tvorby, Praha

29. OSMNÁCTÉHO PRVNÍ      D   15´                                                                          

      Ondřej Čálek a kolektiv NAŠA TV, ZUŠ Police nad Metují

30.OKNO      H   6´                                                                                    

      Efim Groutskij, FAMU Praha

31. ORCHESTROJ      D   6´                                                                                           

      Lukáš Bandura a Jakub Ruschka, VŠE Praha

32. DŮM Z OBILÍ      A   3´                                                                      

      Aneta Rajdková, VOŠON a Střední průmyslová škola oděvní, Praha

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové