Stáří

výstava fotografií KATEŘINY ŠUŠLÍKOVÉ z Mohelnicešušlíková 02

 

1. – 31. března 2017

 

Pobočka knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, 500 12 Hradec Králové.

Otevřeno:      

PO, ST, ČT  9 – 11, 12 – 18 hodin

ÚT, PÁ 12 – 16 hodin

 

Kateřina Šušlíková, absolventka Hradecké fotografické konzervatoře 2016. Ve svých fotografiích se snažím se zachytit ty kouzelné okamžiky všedního života s mými blízkými, či alespoň malé střípky z nich. Tyto obyčejné chvíle, které nejsou ničím až tak zvláštní či neobvyklé. Okamžiky sice všední, nicméně, a právě nebo naopak proto pro mne vzácné a neopakovatelné.

 

Stáří

Téma, které vyplynulo zcela automaticky, jako téma závěrečné práce pro fotografickou konzervatoř v Hradci Králové. Proč zrovna stáří? Bude to asi tím, že mám silně postiženou dceru, a sama se zabývám otázkou, co bude s mojí dcerou, až se o ni nebudu již moci postarat? Jednoduše když už nebudou stačit moje síly? Ve svých fotografiích se snažím zachytit podoby stáří, které nás čekají bezmála všechny. Věčně plynoucí koloběh života, kdy jeden zemře a další se narodí, můžeme vidět všude kolem sebe. A nejen u lidí. Už malé děti vnímají, že kdo tu byl, najednou není. Uvědomujeme si tak již od dětských let svoji smrtelnost. Snažíme se pochopit chod života, vážit si každé chvilky, která je nám dána. A tak to jde stále dokola.

 

„Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas."

 šušlíková 03šušlíková 01

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové