Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > STŘÍPKY Z CHORVATSKA

STŘÍPKY Z CHORVATSKA

fotografie 

Josef Ptáček, Praha

Bazalka, K. H. Máchy 747, Hradec Králové 8

1. – 31. července 2018

 

Josef Ptáček

Narozený v roce 1946 v Počátcích.
Je fotograf, pedagog a cestovatel.
Absolvoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (1968) a katedru fotografie FAMU v Praze (1974), kde také v letech 2002 -2009 vyučoval. Od roku 2001 je vedoucím lektorem Hradecké fotografické konzervatoře v Hradci Králové. 

Celý jeho život je poznamenán vírou, že emoce a prožitky jsou mnohem důležitější než chladný pragmatismus. Procestoval pět kontinentů. Setkání s Asií – zejména s Tibetem – předurčilo na několik dalších let jeho zájmy, jejichž výsledkem byly dvě obrazové publikace – Setkání s Čínou a Svět tibetského buddhismu. Návraty domů jsou však stejně důležité.

Fotografuje krajinu, architekturu, dokument, ale i divadlo. Je autorem a spoluautorem řady publikací (Toulky zámeckými parky Čech a Moravy, Praha: procházka staletími aj.). Více než čtvrt století – od roku 1981 – jej přitahuje lidmi utvářená krajina, zejména přírodně krajinářské parky. Vrcholem jeho tvorby je kniha Země krásná, která je vyústěním jeho práce na tomto tématu.

                                                                                                                    Petr Hora - Hořejš

 

Fotografie vystavené na této výstavě vznikly v září 2017 na dovolené v Chorvatsku.

 

JP 121
JP 111
JP 131
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové