Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > STŘÍPKY Z IZRAELE

STŘÍPKY Z IZRAELE

Střípky z Izraele

Izrael pro mě byl vždy zajímavou zemí plnou kontrastů. Na jedné straně se řadí mezi technologické velmoci a na straně druhé jsou tu téměř všichni obyvatelé věřící. Toleruje se zde několik náboženství, jejichž víra je natolik odlišná, že by to v jiné zemi nejspíš vedlo k náboženským nepokojům či válkám. Všude je vidět bohatství, ať už je to v relativně vyšších cenách zboží, nebo naopak v tom, že je tato pouštní země protkaná vodovody či veřejnými záchodky zdarma. A přesto nebo právě proto, že pomalu na každém rohu zahlédnete příslušníka ozbrojených složek, turista se tu cítí svobodně a bezpečně.

Fotografie, které jsem vybral, zachycují pouze pár útržků z běžného života Izraelců a nekladou si za cíl něco hodnotit a soudit.

Jan Weber
*1966 Pardubice

Jsem členem pardubického fotoklubu ALFA. Fotografuji již od mládí.  Na snímcích se snažím zachytit své pocity z fotografované situace. Abych se ve svém velkém koníčku zdokonalil, rozhodl jsem se pro studium na Hradecké fotografické konzervatoři pod vedením doc. MgA. Josefa Ptáčka  MgA. Ivo Gila.  Oba tito lektoři mi pomohli najít vlastní cestu a hlavně osobní přístup k fotografování a fotografii.

 

Pobočka knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové

4. – 28. února 2019

Otevřeno:       PO, ST, ČT  9 – 11, 12 – 18 hodin
                         ÚT, PÁ 12 – 16 hodin

11 děti na cestě ke zdi nářků
26 pouliční obchod
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové