Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > V hlavní roli deštník

V hlavní roli deštník

Premiera 2016_Eva Stanovska_V hlavni roli destnik 07

Výstava fotografií Evy Stanovské v pobočce knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové.

 

3. - 31. července 2017

 

Otevřeno:          

PO 9 – 11, 12 – 18 hod.

ÚT zavřeno

ST 9 – 11, 12 – 16 hod.

ČT, PÁ:  12 – 16 hod.

 

 

Eva Stanovská

Dřenice

 

Fotografie je mým velkým koníčkem již mnoho let. Jsem ráda, že mám možnost fotografovat pouze pro radost. Fotografování je způsob, jak přetvořit realitu k obrazu svému. Radostí je toulat se po městě či krajině s fotoaparátem v ruce. Radostí je usednout s hrnkem dobrého čaje k počítači, prohrabovat se úlovky a za pomoci technických vymožeností vytvořit obrázek, skutečnost či iluzi.

Absolvovala jsem Hradeckou fotografickou konzervatoř pod vedením docenta Josefa Ptáčka a Ivo Gila. Těmto dvěma fotografickým guru vděčím za svůj pohled na fotografii.

Jsem členkou Volného sdružení východočeských fotografů, účastnila jsem se aktivně posledních tří ročníků Salonu východočeských fotografů.

Jsem členkou České federace fotografického umění. S Českou federací fotografického umění, s Photoartem a s Garikem Avanasianem jsem podnikla řadu báječných fotografických výprav do asijských zemí. Fotografické zážitky z těchto cest zhlédli diváci na výstavách, vzniklo několik knih.

Domovským fotoklubem je pro mě pardubická Alfa.

Vystavovala jsem na samostatných výstavách, mé fotografie se objevují na výstavách společných.

Mým oblíbeným fotografickým tématem jsou lidé, město a život, nevyhýbám se však žádnému námětu. Důležitým kritériem je, aby fotografie o něčem vypovídala a pokusila se zaujmout i výtvarnou stránkou zpracování.

 Premiera 2016_Eva Stanovska_V hlavni roli destnik 04

 Premiera 2016_Eva Stanovska_V hlavni roli destnik 06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V HLAVNÍ ROLI DEŠTNÍK

V roce 2016 jsem navštívila Japonsko. V Japonsku jsou deštníky všudypřítomné. Lidé se pod nimi schovávají nejen před deštěm, který je zde velice častý, ale i před ostrým sluncem. No prostě deštníku v Japonsku nelze uniknout a fotograf samozřejmě nemůže odolat.

Fotografie, na této výstavě vznikly v Tokiu, když jsme se v noci vraceli ze zápasu sumo. Hustý déšť, pouliční osvětlení a všudypřítomní lidé pod deštníky. Mé oblíbené téma.

Premiera 2016_Eva Stanovska_V hlavni roli destnik 08

Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové