Domovská stránka > Divadlo > Divadlo - vzdělávání > O divadle víme zase o trochu víc

O divadle víme zase o trochu víc

V sobotu 4. února se v klubovně Impulsu uskutečnila praktická dílna s režisérem Petrem Haškem: Základy praktické režie - dramatická situace.

"Dramatická situace staví člověka do okolností, v nichž si sám způsobil nesnesitelné životní podmínky, které musí změnit, aby mohl dále žít. V tomto smyslu je dobrá dramatická situace vždycky o schopnostech a možnostech člověka tuto změnu provést. Tato změna se děje na základě jeho volby, kdy se rozhoduje, jakou změnu chce způsobit a jakými prostředky to učiní." ( Jan Císař)


Seminář s Petrem Haškem se odehrával většinou v kruhu. V kruhu a později v prostoru se pohybovalo 18 účastníků, studentů, vedoucích divadelních souborů, režisérů a herců.A protože divadlo je hra a podle Petra hrát divadlo může každý, ale jen když si chce hrát, hráli jsme si. Hráli jsme si, abychom se stali fungující skupinou, která má společný zájem, společnou energii, společné téma, skupinou, která spolu komunikuje. Od společných hlavně rytmických her jsme pokračovali přes variace použití židle, k drobným dramatickým situacím i kolektivní improvizaci. "Dobrý den! Co děláte? Nevím. Nevíte? "

Díky Petrovi víme o divadle zase o trochu víc. Byla to mile strávená sobota.

Jarka Holasová
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové