Domovská stránka > Ostatní aktivity > Přednes a dramatická výchova > Výsledy regionálního kola dětských recitátorů 2013

Výsledy regionálního kola dětských recitátorů 2013

Školské zařízení pro DVPP KHK, Středisko amatérské kultury Impuls Hradec Králové, Divadlo Jesličky Hradec Králové, Volné sdružení východočeských divadelníků s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR
 
Krajská přehlídka dětských recitátorů Královéhradeckého kraje s postupem na celostátní přehlídku Dětská scéna
Hradec Králové, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla
18., 19., 24., 25. duben 2013
Odborný a organizační garant přehlídky Mgr. Jana Portyková
Počet recitátorů: 76
 
I. KATEGORIE
20 recitátorů
Porota: Monika Janáková, Petra Výtvarová-Krausová, Jaroslav Pokorný
 
Čestné uznání:
Rozálie Kosinová, Bílá Třemešná
Josef Kainar: Na zápraží koště stálo
Tereza Živná, Žacléř
Jiří Kolář: Z deníku kocoura Modroočka
Jan Homolka, Náchod
M. P. Osbornová: Dobrodružství mezi dinosaury
Petra Líbalová, Hradec Králové
Jiří Žáček  Koncert v pekle     
Barbora Hysková, Dvůr Králové n.Labem
Jiří Kolář: Z deníku kocoura Modroočka
Kateřina Pánková, Hradec Králové
Daisy Mrázková: Uplakaná muchomůrka
 
Cena za mimořádný výkon
Adriana Antošová, Dětenice
Milena Lukešová: Když je zahrádka malá
Sofie Čiripová, Doudleby nad Orlicí
Miloš Kratochvíl: Počítání do čtyř
 
II. KATEGORIE
20 recitátorů
Porota: Monika Janáková, Petra Výtvarová-Krausová, Adéla Herbsová
 
Čestné uznání:
Adéla Kuželová, Dolní Bousov
Astrid Lindgrenová: Pipi dlouhá punčocha
Kateřina Horská, Kostelec nad Orlicí
Daniela Fischerová: Jak přiletěla hvězdná bludice
Kateřina Štěpánová, Deštné v Orlických horách
Ilona Borská: Příběh z naší ulice
Veronika Pokorná, Jičín
Miloš Macourek: Makarony jdou na procházku
Štěpán Kňourek, Dvůr Králové
Miloš Macourek: Želva
Karolína Novotná, Jaroměř
Ivan Klíma: Jak daleko je slunce
 
Postup do celostátního kola:
Michaela Součková, Trutnov
Pavel Šrut: Pohostinné krávy
Filip Hovorka, Černíkovice
Jiří Kahoun: Pískací kornoutek
 
III. KATEGORIE
17 recitátorů
Porota: Monika Janáková, Petra Výtvarová-Krausová, Jaroslav Pokorný
 
Čestné uznání:
Adéla Uždilová, Náchod
Tomáš Janovic: Zasadil jsem telefon
Jiří Suchý: Nemoc
Jonáš Vančura, Trutnov
Jacquese Prévert: Nespokojený dromedár
Pavel Šrut:Pohádka o klíštěti
Michael Dolejší, Hradec Králové
Sue Towsendová: Tajný deník A.M. –úryvek
Pavel Traub: Nejchytřejší na světě
Hynek Pacák, Náchod
Ivan Martin Jirous: Ptala se Františky Marta
J. Dvořák: Chřipka
Jan Lisek, Vamberk
Ivan Martin Jirous: Ptala se Františky Marta
Karel Poláček: Bylo nás pět
Miroslava Lorencová, Hořičky
Karel Čapek: Zahradníkův rok
Jiří Žáček: Pravda a lež
 
Postup do celostátního kola:
Radim Trník, Trutnov
A. Bártová: O mlsném klukovi
Ivan Wernisch: Otravná pohádka  
Damián Tejkl, Rychnov nad Kněžnou
Ivan Wernisch: Doupě latinářů
Rudolf Křesťan: Pan Osolsobě
 
IV. KATEGORIE
19 recitátorů
Porota: Monika Janáková, Petra Výtvarová-Krausová, Jaroslav Pokorný
 
Čestné uznání:
Giulia Cataniová
Karel Čapek: Vražedný útok  
Václav Hrabě: Déšť    
Tereza Mičiaková
J. Aron: Můj báječný rozvod
J. Štroblová: Ostych
Karolína Feixová, Hořice
B. White: První rande
B. Fišerová: Smutek
Alžběta Pelánová, Broumov
J. Websterová: Dopisy slečny…
Jiří Wolker: Žebráci
Martin Klapil, Hořice
Jiří Dědeček: Balada z vepřína
Jaroslav Hašek: Všivá historie
Tereza Dostálová, Rokytnice v Orlických horách
Václav Lacina: Konkrétní pohádka
Ceija Stojka: A proč myslíš, že jsi přežila?
 
Postup do celostátního kola:
Judita Brodská, Hradec Králové
Michal Viewegh: O kohoutkovi
Charles Bukowski: Legenda
Jan Kňážek, Rokytnice v Orlických horách
Petr Rákos: Korvína čili Kniha o havranech
Pavel Exner: Co seš – datel?
 
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové