Domovská stránka > Foto > Výstavní činnost > Výstava fotografií ze závodů psích spřežení

Výstava fotografií ze závodů psích spřežení

Výstava fotografií ze závodů psích spřežení
FOTOGRAFIE Petra Anderleová, Kostelec nad Orlicí

3. – 31. ledna 2012
Informační centrum, Gočárova 1225, Hradec Králové
Otevřeno:  PO – PÁ:  8 – 17.30 hodin
 
 

Petra Anderleová 
nar. 10.3.1967 v Hronově


Fotografování mě bavilo od dětství. Pohybovala jsem se mezi koňmi, fotila parkurové skákání, dostihy. Na střední škole jsem se začala věnovat sportovní a služební kynologii. I tady jsem měla vždy po ruce fotoaparát. V počátcích jsem fotografovala pro radost svoji a kamarádů. V r.2001 jsem se dozvěděla o fotoklubu Sova Vamberk a začala se fotografií zabývat vážněji. Zúčastnila jsem se několika společných výstav ve Vamberku, Kostelci nad Orlicí, Rychnově n.K, Hradci Králové, Letohradě. Velké výstavy jsem absolvovala v Polských Dusnikách a v Praze v Chodovské Tvrzi. Některé fotografie publikuji v odborných časopisech (Pes přítel člověka, Psí sporty, Německý ovčák), vyšly mi v několika kalendářích a propagačních materiálech. Fotím na akcích sportovní a služební kynologie (Klubové výstavy NO, ME a MR celních psů a mnoho dalších). Baví mě i krajinařina a portréty.

V letech 2003 – 04 jsem absolvovala Hradeckou fotografickou konzervatoř pod vedením prof. Ludvíka Barana, Mgr. Josefa Ptáčka a Ivo Gilla. V současné době pracuji na VOŠ, SOŠ a SOU Kostelec nad Orlicí jako učitelka a mistrová odborného výcviku v předmětu Kynologie v oboru Agropodnikání.

Před 13 lety jsem náhodou narazila na partu nadšenců, kteří se věnovali v té době málo známému sportu – mushingu. Tím začala má účast na velkém závodě „Šediváčkově longu“ v roli pomocníka, pořadatele a fotografa.„Šediváčkův long“ je jedním z nejdelších a nejtěžších závodů saňových psů v Evropě. Ve dnech 24. – 28.1.2012 v Deštném v Orlických horách proběhne už jeho XVI. ročník. Závod je naplánován do několika etap. Letos by měli závodníci absolvovat 240 km v těžkém horském terénu s jednou noční etapou a povinným bivakem na sněhu. V současné době je přihlášeno 112 závodníků z 10 zemí. Je to zážitek prožít atmosféru tohoto náročného a dobrodružného závodu.
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové