Yellow Cab

Martin Lukeš, Praha - výstava fotografií 1. – 31. července 2014

Bazalka, K. H. Máchy 747, Hradec Králové
 
Martin Lukeš není zaměřen na žádný konkrétní fotografický žánr. Hodně fotografuje motocyklové sporty, krajinu, architekturu, ale nejvíc ho asi baví fotografovat právě život kolem sebe. Bohužel k tomu nemá moc příležitostí. Street fotografie je poměrně těžký žánr, který vyžaduje nejenom dobré oko, ale především pohotovost, a právě v tomhle by se chtěl autor stále zlepšovat.
 
Jinak je pro něj v podstatě výzva každý žánr, který neumí nebo který nikdy nefotografoval. Snaží se být ve fotografii co nejvšestrannější, takže nyní například experimentuje i s ateliérovými portréty.
 
Je absolventem Hradecké fotografické konzervatoře. Na otázku, zda ho toto studium někam ve fotografování posunulo, nebo naopak, odpověděl: „Posunulo mě, a to strašně moc. Dříve jsem přemýšlel nad fotografií jako nad jedním bodem, nyní se daleko víc snažím do svých snímků dostat nějaký koncept a myšlenku. Navíc jsem poznal spoustu skvělých spolužáků.
 
Nebyli jsme sice nějaký elitní ročník a páni lektoři to s námi měli opravdu těžké, ale i tak jsme byli myslím velmi dobrá parta. Co vnímám také jako ohromný zážitek, bylo poznat osobně pana Josefa Ptáčka a Ivo Gila, tedy fotografy z té staré školy. Dnes už jsou jiné trendy, jiné styly i jiná technika a podobných pánů už bohužel člověk moc nepotká a já jsem velmi vděčný za to, že mně se to v životě poštěstilo a že jsem pod nimi mohl tvořit a něco se od nich naučit.“
Yellow cab1
Yellow cab2
Yellow cab3
Yellow cab4
Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové