Menu
Tel: 775 618 414 Po–Pá 8–16 hod.

Dny otevřených ateliérů

Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové organizuje dvoudenní výtvarný festival Dny otevřených ateliérů(DOA). Každoročně se koná v druhé polovině června. Výzvu loni vyslyšelo více jak 40 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci mohou zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů.

Do výzvy se přihlášují také umělecké školy nebo výtvarné spolky a seskupení, které se prezentují společně nebo tvoří ve sdílených prostorách a účast v DOA je pro ně příležitostí, jak na svou tvorbu upozornit. Výtvarníci, kteří mají své ateliéry na venkově, zvou na plenérové výstavy.

Navštívit můžete umělce z okresů Hradec Králové, Trutnov, Náchod, Jičín a Rychnov nad Kněžnou. U sousedů pak umělce z okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí ale i Česká Lípa, kteří na aspoň jeden červnový den otevřou své ateliéry, dílny, zahrady, kde budou prezentovat svou tvorbou.

Akce má napomoci především k prohloubení dialogu mezi umělci a širokou veřejností, setkání umělců a v neposlední řadě také napomáhá čilému cestovnímu ruchu.

Vstup do ateliérů a galerií je volný.

K dispozici bude opět mapa zúčastněných galerií, ateliérů a výtvarníků a kompletní katalog v elektronické verzi.

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.